Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Magus Piparkoogiralli liikus mööda Eestimaad

Nii nagu ikka, kui saabub detsembrikuu, algab SEB Heategevusfondi eestvedamisel Piparkoogiralli. Sel aastal toimus juba viiendat korda ringsõit, millega vabatahtlikud täiskasvanud käivad külas laste turvakodudes üle Eesti, et jõuluajal koos sealsete lastega piparkooke küpsetada. Tänavu peatusime Piparkoogiralliks kaheksas majas Tallinnas, Harjumaal, Ida-Virumaal ja Pärnus.

Lapsed ootasid seda päeva pikisilmi juba nädal aega varem, uurides ühtepuhku kasvatajatelt, millal saab juba piparkooke tegema hakata. Kaasa lõid tavakohaselt ka SEB Heategevusfondi toetuseks loodud klubi vabatahtlikud, kes tegid meeleolukal piparkoogirallil koos lastega põlled jahuseks, suu magusaks, maja piparkoogilõhnaliseks ja laste tuju rõõmsaks.

Piparkookide valmistamine käis kiiresti ja organiseeritult nagu oleks koogid ise pannile, ahju ja ahjust välja hüpanud! Lapsed olid piparkookide valmistamisel tõelised meistrid. Muidugi sai piparkooke lõpuks väga-väga palju ja laste rõõmuks tehti üheskoos valmis ka uhked piparkoogimajad. Kasvatajad tõdesid rõõmsalt, et nii mõnigi rahutum laps üllatas oma keskendunud käitumisega – piparkookide vormimine, küpsetamine ja glasuurimine tekitas üleüldist rahulolu ja tööindu.

Lisaks tegid lapsed sel aastal piparkoogiralli raames klaasikunstnik Mari-Liis Makuse juhendamisel kauneid kunstiteoseid – kaelaehteid ja muud kingipakki sobivat. See meeldis nii tüdrukutele kui ka poistele.

Vabatahtlik Ringa Lek jagas kogetud emotsioone: „Lisaks lastele rõõmu pakkumisele on mul vabatahtlikuna ühistegevustest ka suur rahulolu hinges!“ Ringa 7-aastane poeg Robin, kes on juba kogenud piparkoogirallitaja, lisas: „Tore on omaealiste lastega koos toimetada ning väiksemaid, kes esmakordselt küpsetavad, saan aidata ja õpetada ka!“

Turvakodus peatuvad lapsed vajavad oma kõrvale täiskasvanuid, kellega koos huvitavaid asju ette võtta – kvaliteetaeg lapsega on kindlasti ka üks käitumisprobleeme ennetavatest teguritest, mis aitab toetada lapse arengut ja toimetulekut tulevases elus. Koos on tore teha kõike seda, mis tavaperes elavatele lastele on loomulik osa lapsepõlvest – ja seda mitte üksnes heategevuse „kõrghooajal“ jõulukuul, vaid aasta ringi.

Triin Lumi

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.