Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Lumekoer, kes end unes ilmutas

Veebruaris, kui väljas paukus tõeline talvepakane ja kraadiklaas näitas 17–20 külmakraadi, toimus SEB Heategevusfondi eestvedamisel kolmandat korda ringreis “Lumevabariik”. Lastekodude ja turvakodude lapsed üle Eesti ehitasid koos SEB Heategevusfondi toetuseks loodud klubi täiskasvanud vabatahtlikega vahvaid lumeskulptuure. Lapsi juhendas professionaalne jääskulptuuride valmistaja ja vabakutseline kunstnik Henry Timusk. Lumeskulptuurid kerkisid laste enda tehtud kavandite järgi.

Sillamäe Lootuse ja Pärnus asuva Pereabikeskuse sisehoovis ootasid sõbrapäeva eel vormimist suured lumehunnikud. Lastele anti kätte suuremad ja väiksemad lumelabidad ja algas vilgas askeldamine lumekuhilate kallal.

Pärnakatest koosneva meeskonna skulptuur sündis ühe lapse unes nähtud “ilmutusest” – tema joonistatud kavandi järgi sündis lumest koera kuju. Üks meeskond tegi draakonit: osa seltskonnast vormis päid ja teiste ülesandeks jäi saba ja jalgade valmistamine. Teised meeskonnad meisterdasid valmis teo, tiigri, kilpkonna ja kassi.

Lumehunnikute kõrvale oli püstitatud sõjaväetelk, kuhu sai külma eest peitu pugeda ning ahju kõrval ennast soojendada, süüa maitsvat hernesuppi, juua kuuma jooki ja näksida magusaid küpsiseid.

Lumes toimunud üritustel andsime heategevusfondi poolt üle ka koostöömemorandumid partnerturvakodudele 2011. aastaks – kokku summas 115 000 eurot, mille abil ootab lapsi ees koostegemiste rohke uus aasta.

Triin Lumi

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.