Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Lastekodudes tuleb jõuluüllatusi nagu kapaga

Valgamaalane

Kuna jõulukuu on heategude kuu, on palju asutusi ja eraisikuid erilise tähelepanu suunanud lastekodudele. Valga Kurepesas ja Taheva asenduskodus käib detsembris rohkesti külalisi.

«Meil üllatusi jagub. Näiteks täna hommikul (neljapäeväeval – S. L.) astus ootamatult majja sisse misjonär Paldiskist, kes vahendab abi Rootsimaalt. Tõi meie lastele riideid, jalatseid ja kingipakke,» ütles Kurepesa juhataja Marika Drenkhan.

«Örje koguduse liikmed Norrast toetasid meid sel aastal rahaliselt. Varasematel aastatel on nad igale lapsele toonud kingipaki. Plaanime selle raha eest katta lastele aastavahetusel laua ning kasutada seda abi ürituste korraldamisel ja vajalike asjade soetamisel,» rääkis juhataja.

«Ka sel aastal kirjutasid lapsed salasoovidest päkapikkudele ning saladuskatte all saan öelda, et kõik nende soovid ka täidetakse,» kinnitas Drenkhan. Laste jõulusoovid täitis soovide puu vahendusel SEB heategevusfond ja pakid said nad kätte reedesel jõulupeol.

Tartu katoliku kooli 8. klass asus aga Eeva Liisa Benderi eestvõttel raamatuid koguma. Lisaks tegid nad korjanduse ning kogutud raha eest ostetakse Valga lastele raamatuid. «Raamatukogumist toetavad naiskorporatsiooni Indla liikmed, kes on meie asenduskodu sõbrad juba mitu aastat. Raamatud jõuavad Kurepessa lähipäevil,» lisas juhataja.

Koostegemise rõõm

Tartu Sepa turu naised korraldasid Tina Tuni eestvõttel annetuste kogumise ning tõid Valga lastele riideid, jalatseid ja mänguasju. 6. detsembril käisid lastekodus LC Tõrva Marid liikmed, kes tegid toreda jõuluürituse.

«Nad küpsetasid lastega kooke ja valmistasid ingliteemalisi jõulukaunistusi,» rääkis Drenkhan. Üritus lõppes ühise koogisöömise ja vestlusringiga. «Mulle teeb eriliselt rõõmu, et Tõrva naised on juba mitu aastat järgemööda panustanud meie lastele oma vaba aega ning nendega põnevaid tegevusi läbi viinud. Koos tegemine pakub lastele alati huvi ja toob igapäevaellu vaheldust.»

22. detsembril on Ilona Matsujeva eestvõttel lastekodusse tulemas noored, kes korraldavad lastele fotosessiooni. «Tüdrukud ootavad seda juba suure põnevusega. Selga pannakse ilusaimad riided ja tüdrukutele tehakse ka meik. See on neile uudne ja väga huvitav,» arvas juhataja.

Arnika Ilutulestikud hoolitseb igal aastal, et ka Kurepesa lapsed saaksid aastavahetusel tulemöllu nautida.

Drenkhani sõnul on neil palju toetajaid ja abistajaid, kes aasta ringi korraldavad lastele tegevusi. «Tänan kogu meie kollektiivi ja laste nimel kõiki abistajaid. Tore, et on nii palju abipakkuvaid ja mõistvaid inimesi,» oli juhataja tänulik.

Hea meel oli tal ka sellest, et 26 asenduskodus olevast lapsest kümme saavad oma vaheaja veeta sugulaste või tuttavate peredes.

Ootamas üllatused

«Meie laste jõuluõhtu on jõululaupäeval peolaua ja jõuluvanaga. Kingipakkide eest hoolitses SEB heategevusfond,» ütles SA Taheva Sanatoorium juhatuse liige Janika Ploom.

Jõuluaeg algas Taheva asenduskodu lastel Mõniste muuseumi Päkapikumaa külastusega. Maanteeamet korraldas jõulukuul lastele ka kaks helkurikoolitust. AS Kuma on Tahevasse saatnud jõuluraamatuid ning Arnika Ilutulestikud hoolitsenud aastavahetuse saluudi eest. «Meie aastavahetuse ilutulestik on tavaliselt valla võimsaim,» ütles Ploom uhkelt.

Elioni sõprade klubi toetab asenduskodu kasvandike ujumisharrastust ning lastel on nende toel ja abil võimalus käia ujumas Pühajärve puhkekeskuse ujulas. Omavalitsused, kust lapsed pärit, aitavad samuti jõulumeeleolu kingipakkidega üleval hoida. Kodupaber on juba oma toodanguga paki kohale toimetanud. «Toetajaid Taheval jagub,» rõõmustas juhatuse liige.

30. detsembril tulevad asenduskodu lastele külla nende eluoluga tutvuma Mõniste kooli õpetajad. «Hea koostööpartner ja toetaja on ka Taheva vallavalitsus, kes meie elanikke ja lapsi alati oma ettevõtmistesse kaasab,» sõnas Ploom. Juhataja oli rõõmus sellegi üle, et järjest rohkem asutusi ja eraisikuid soovib lastega tegeleda aastaringselt. «Õnneks ei ole heategemine kusagile kadunud.»

RMK on ka sellel aastal hoolitsenud nii Kurepesa kui Taheva asenduskodu eest ning kohale toonud hulga jõulukuuski. Põnevate tegevuste ja kingikottidega üllatuskülalisi jätkub nii Tahevasse kui Valka küllap veel nii jõuluajal kui vana aasta viimastel päevadel.

100 TAMME

Tammede istutamise kampaaniat korraldab riigikantselei ning see kuulutati välja kooliõpilastele vabariigi 95. aastapäeva tähistamiseks. Plaanis on rajada Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks igasse maakonda vähemalt üks tammik. Eesmärk on, et üle maa tammesalusid juurde tuleks ning nii linnades kui maal haljasalasid rohkem oleks.

Valgamaalt on osalemisest teada andnud lisaks Valga vene gümnaasiumile veel Pühajärve ja Ala põhikool ning Tõrva ja Otepää gümnaasium.

Allikas Valgamaalane

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv