Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Lastekodudel suuremeelseid toetajaid jagub

Valgamaalane

Jõulukuul on paljud asutused, ühingud ja eraisikud tähelepanu suunanud lastekodudele. Valga lasteaias Kurepesa ja Taheva sanatooriumis käib siis sagedasti külalisi.

«Meil algasid üllatused juba päev enne esimest adventi, mil lastekodu külastasid naiskorporatsiooni Indla esindajad, kellega meil on mitmeaastane koostöö,» ütles Kurepesa juhataja Marika Drenkhan. Koos toimus linnaorienteerumine ning valmistati piparkooke.

Detsembris käisid lastekodus ka LC Tõrva Mari naised. Kurepesas avati kolm töötuba: ühes kaunistasid lapsed ja naislõvid (lion on inglise keeles lõvi - toim) piparkooke, teises küpsetasid muffineid ning kolmandas valmistasid kuusekaunistusi. «Lapsed sõbrunesid fronitega kiiresti, näitasid neile oma elamist ning rääkisid tegemistest,» nentis juhataja.

Soovid täituvad

«Sel aastal kujutasid lapsed salasoovidest ka päkapikkudele. Saladuskatte all teatati mulle, et need täituvad,» rääkis Drenkhan. Need täidab soovide puu vahendusel SEB Heategevusfond.

«22. detsembril annab jõuluvana koos päkapikkudega pakid lastele üle,» selgitas juhataja. Lapsed koos kasvatajatega on selleks puhuks ette valmistanud üllatusprogrammi.

Juhataja sõnul heategijaid jätkub. Kuus kirikutegelast Norrast on samuti kingid kohale toimetanud ning need ootavad jõulupeol üleandmist. Laupäeval jõudsid aga pakkidega kohale Rotary Clubi president ja asepresident Soomest.

Ka ehitusfirma Rand ja Tuulberg esindajad uurisid, millist abi vajatakse. Reedel saabusidki kingitused: televiisor, tolmuimeja, raadiod, kelgud, raketid ning maiustused.

Laupäeval käisid lastega jõulukaunistusi meisterdamas Otepää gümnaasiumi neiud Marleen ja Anne-Mai. «Kaunistatud küünlad, vilditud seep ja jõulukaardid viidi Otepää talveturule, tulu annetatakse lastele,» ütles Drenkhan.

Valga põhikooli 2.b ja 5.a klassi õpilased ehtisid Kurepesas endi valmistatud jõulukaunistustega ära kaks ruumi. «RMK hoolitses meie maja jõulukuuskede eest,» lisas juhataja.

26. detsembril on majja jällegi oodata külalisi. Kolm peret Tallinnast, kes aasta otsa on raha korjanud, kingivad lastekodule televiisori. «Saamegi kahe rivist väljalangenud teleka asemele uued,» rõõmustas juhataja.

Koolivaheajal tulevad lastekodusse kiriku Nadežda noortekogu liikmed ning ka Elu Sõna noored on andnud lubaduse lapsi külastada.

Ootamas üllatused

«Meie maja jõulud algasid juba 16. detsembril, kui jõuluetendusega «Ahjualused ja Jõulumemm» käis külas Võru Linnateater. Jõuluõhtu toimub peolaua ja jõuluvanaga nagu igas kodus,» ütles SA Taheva Sanatooriumi juhatuse liige Eve Illisson.

Kinke ootavad lapsed headelt sõpradelt Elionist. «Selleks tuli varakult kirjutada soovikirjad,» selgitas Ilisson. Tema sõnul on majja kinke tulemas veel, kuid jõuluüllatuse nimel on üksikasjad kinkijate palvel salastatud.

Põnevate tegevustega üllatuskülalisi jätkub Tahevasse nii jõuluajal kui vana aasta viimasesse päeva.

KOMMENTAARID: INGRID PIIRSALU, Elion Ettevõtted AS meediasuhete juht

"Taheva lastekoduga on Elion seotud 2011. aasta kevadest. Varasematel aastatel toetas lastekodu AS Microlink. Sellel aastal on Elioni töötajad Taheva laste seas viinud läbi küsitluse ning uurinud, mida lapsed jõuludeks soovivad. Töötajad tegid ka korjanduse, mille toel kingid lasteni jõuavad.

Taheva lapsi toetab ka meie spordiklubi, kes samuti plaaninud kinkidega üllatada. Klubi aitab lapsi ka spordiürituste ja -tegevuste korraldamisega. Näiteks käivad Taheva lapsed kord kuus spordiklubi toetusel Pühajärve spaas ujumas. Samuti osaiesid nad Elioni suvemängudel, kus neile korraldati väike paadiretk Võrtsjärvel, ja perepäeval Tallinnas Audentese spordiklubis. Lastele on ka spordivarustust muretsetud. Varasematel aastatel on kogutud toetusi lastekodudele ka UNICEFi kaardimüügi kaudu ning lastele on korraldatud jõulupidusid."

ÜLLE JUHT, LC Tõrva Mari president

"Koostöö Kurepesaga algas sellel sügisel ning esimesel kokkusaamisel selgitasime välja nende soovid ja vajadused. Jaanuaris on kavas lastega Aurat külastada. Meie peaeesmärk on aga laste igapäevaelu atraktiivsemaks muuta ning lastekoduga pikemaajalisema plaanid paika panna."

Allikas: Valgamaalane

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv