Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Laste varjupaikade lapsed esmakordselt maratonirajal

ERR Sport

Laupäeval, 26. veebruaril, on pea 100 varjupaikades peatuvat last uhiuute suuskadega Tartu Maratoni MINImaratonil osalemas. SEB Heategevusfond tänab kõiki fondi 6444 toetajat, kes kinkisid varjupaikades viibivatele lastele positiivseid emotsioone ning kelle toel soetati laste varjupaikadele 100 suusapaari – suusad, kepid, saapad, klambrid.

Laupäeval on pea 100 varjupaikades peatuvat last oma uhiuute suuskadega Tartu Maratoni TILLUsõidul ja MINimaratonil teiste 2000 noorsportlase seas, valides läbitavaks distantsiks 540m, 980m, 1,56 km ning suuremad lapsed 2,2 km ja 4,53 km. Kohal on lapsed Tallinnast, Harjumaalt, Tartust, Pärnust, Narvast, Sillamäelt ja Kiiklast.

12-aastane Hindrek Pärnust jagas maratoni eel vaimustunult oma tundeid: "Ma tõesti lähen Tartu maratonile! Päris tõesti! Tartusse, maratonile ja mina ka suusatan seal! Jesssss! Nii lahe on, kindlasti lähen kunagi juba pikale rajale ka, kindlasti!"

Paljude varjupaigas viibivate laste jaoks on see talv olnud esimene võimalus suuskadel sõitmist proovida. Terve veebruarikuu harjutamist tipneb homme juba maratoni rajal. Lapse igakülgse arengu eelduseks on igasugune füüsiline tegevus värskes õhus - talvisel ajal pakub seda rõõmu ja naudingut eelkõige suusatamine. Kingitus laste varjupaikadele suusakomplektide näol toob laste silmadesse kustumatu ja siira sära, mis on kindlasti kõige suurem ning meeldejäävam tänu kogetu eest. Koos liikumine Eestimaa kaunis looduses tekitab kõige paremaid emotsioone ja seda kõike pakub ka Tartu Maratoni minimaraton.

SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi: "Toetajate abiga saame kinkida varjupaikades peatuvatele lastele palju toredaid talvepäevi. Olen kindel, et lumerohke talv ja homne võistluskogemus süstivad suusapisiku paljudesse lastesse ning nii mõnigi varjupaiga laps leiab endale suusatamises hobi millele pühenduda. Annetajate abiga saavad spordist tulevast positiivset energiast osa ka lapsed, kellel muidu selleks võimalusi ei ole.“

Allikas: ERR Sport

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv