Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Laste varjupaikade lapsed 100 suusapaariga Tartu Maratoni rajal

Neljas

Eile, 26. veebruaril olid enam kui 100 varjupaikades peatuvat last uhiuute suuskadega Tartu Maratoni MINImaratoni suusarajal 1100 osaleja seas. SEB Heategevusfond tänab kõiki fondi 6444 toetajat, kes kinkisid varjupaikades viibivatele lastele positiivseid emotsioone ning kelle toel soetati laste varjupaikadele 100 suusapaari - suusad, kepid, saapad, klambrid.

Laupäeval olid enam kui 100 varjupaikades peatuvat last oma uhiuute suuskadega Tartu Maratoni TILLUsõidul ja MINimaratonil, valides läbitavaks distantsiks 540m, 980 m, 1,56 km ning suuremad lapsed 2,2 km ja 4,53 km. Kohal olid lapsed Tallinnast, Harjumaalt, Tartust, Pärnust, Narvast, Sillamäelt ja Kiiklast.

12-aastane Hindrek Pärnu Pereabikeskusest jagas maratonirajalt saabudes vaimustunult ja suurelt õhates oma muljeid: "Ma tõesti käisin Tartu maratonil Päris tõesti! Tartus, maratonil ja mina ka suusatasin siin!

Jesssss! Nii lahe oli, suureks saades lähen juba pikale rajale ka, kindlasti!"
13-aastasel Andreil Narva Laste Varjupaigast oli õnne Tartu Maratoni korraldatud õnneloosis. Tema võitis omale isiklikud suusad ning oli väga uhke selle üle, paludes tagasiteel koju korduvalt bussijuhilt peatusi, et saaks oma uhiuusi suuski pakiruumis imetleda. Poiss oli veendunud, et nende imeilusate suuskadega võidab ta lähiajal veel mitmeid medaleid.

Paljude varjupaigas viibivate laste jaoks on see talv olnud esimene võimalus suuskadel sõitmist proovida. Lapsed on saanud harjutada veebruarikuu ning eile näitasid lapsed oma 100 suusapaariga sportlikke tulemusi
maratonirajal. Lapse igakülgse arengu eelduseks on igasugune füüsiline tegevus värskes õhus - talvisel ajal pakub seda rõõmu ja naudingut eelkõige suusatamine. Kingitus laste varjupaikadele suusakomplektide näol toob laste silmadesse kustumatu ja siira sära, mis on kindlasti kõige suurem ning meeldejäävam tänu kogetu eest. Koos liikumine Eestimaa kaunis looduses tekitab kõige paremaid emotsioone ja seda kõike pakkus ka Tartu Maratoni minimaraton.

SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi: "Toetajate abiga kinkisime varjupaikades peatuvatele lastele palju toredaid talvepäevi. Olen kindel, et lumerohke talv ja maratonil võistluskogemus süstisid suusapisiku paljudesse lastesse ning nii mõnigi varjupaiga laps leidis endale suusatamises hobi millele pühenduda. Annetajate abiga saavad spordist tulevast positiivset energiast osa ka lapsed, kellel muidu selleks võimalusi ei ole."

Lisinfo:
Jaanuaris lõppes SEB Heategevusfondi kampaania "Muretseme laste varjupaikadele suusad!", mille käigus koguti kahe kuu jooksul heategevuseks 29 430 eurot. Fondi korraldatud kampaanias toetas varjupaiku ja kinkis seal viibivatele lastele positiivseid emotsioone kokku 6444 inimest. Kogutud rahast saavad tuge üheksa laste varjupaika: Tallinna Lastekodu Laste Varjupaik, Tallinna Lastekodu Väikelaste Varjupaik, Tallinna Laste Turvakeskus, Pärnus asuv Pereabikeskus, Sillamäe Laste Hoolekandeasutus Lootus, Narva Laste Varjupaik ja Tartu Laste Turvakodu, samuti Kiikla Lastekodus ja Haiba Lastekodus varjupaiga teenusel olevad lapsed.

Allikas: Neljas

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv