Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Lapsed kohtusid Disney joonisfilmitegelastega

valgamaalane.ee

Täna lõppes ringsõit Tallinnas, mille raames oli võimalik nautida maailmakuulsa Disney On Ice jääetendust Maailmafantaasiad. Lummavast kogupereetendusest Saku Suurhallis said osa ka 150 asendus- ja turvakodust kohale sõitnud last Ida-Virumaalt, Kesk-Eestist, Valgamaalt, Tartumaalt, Haapsalust, Pärnust, Harjumaalt ja Tallinnast.

Kaasahaaravas etenduses külastati maagilisi paiku ja nagu ikka muinasjutumaailmas, võitis headus kurjuse.

12-aastane Viktoria Harjumaalt nautis näitlejate uisutamisoskust ning tõdes, et varem on ta uisutamist näinud vaid teleri vahendusel. Kui haldjas etenduse ajal tüdruku suunas võlujõudu täis helmeid puistas, siis sosistas Viktoria kasvataja kõrva: „Ta võlus mind ära, minust sai võluväel praegu uisutaja, ma tunnen seda võlujõudu oma jalgade sees. Kohe, kui koju tagasi jõuame, lähen kooli liuväljale ja näitan kõigile!“

Etendust vaadates tundis kümnene Eduard Ida-Virumaalt ära kurbuse enda sees: „Selline võimas etendus, ja mõtle, samas võib näitlejatel olla päris üksildane tunne, kui nende elu on päevast päeva ratastel ja sõidavad riigist riiki, oma pere juures olla ei saagi.. Seda igatsuse asja ma tunnen.“

Etendusele järel avanes 150 lapsel eksklusiivne võimalus kohtuda ja tutvuda Disney armastatud joonisfilmi tegelastega, kus lapsed said Minni ja Miki Hiire, Donaldi ja Kupiga ka ühispilte teha.

Triin Lumi, SEB Heategevusfondi tegevjuht kommenteeris: „Saada osa suurejoonelise lavamängu saladustest oli meie laste jaoks väga väärtuslik! Tänane kohtumine oma ala professionaalidega andis kindlasti lastele enesekindlust ja oli innustuseks leida oma hobi, millele pühenduda. Mitu last etendusest innustatuna homme iluuisutamise treeningutel osaleda tahavad, saame teada juba täna õhtul!“

Muinasjutulise etenduse külastus asendus- ja turvakodudes peatuvatele lastele sai teoks SEB Heategevusfondi, Live Nation Estonia ja Disney On Ice meeskonna koostöös.

Allikas valgamaalane.ee

 

 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv