Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Kui oma kodu on vaid unistus

SEB Kliendileht

SEB Heategevusfondi suvise kampaaniaga “Toeta lapsi, kel ei ole oma kodu!” kogutud annetuste abil kinkis fond laste varjupaikadele vahvad mängumajad.

Kui küsida varjupaigas peatuvalt lapselt tema kodu kohta, siis räägib ta ilusast kodust, kus tal on mänguasjad, oma tuba ja voodi ning kõige toredamad ja ilusamad vanemad – aga see on vaid lapse unistus. Oma päris kodust nad meeleldi ei räägi, vaid pigem varjavad seda.

Kodumäng on lapsele tähtis

Nagu kõik lapsed, armastavad varjupaigas peatuvad lapsed kodu mängida. Mäng on laste tööja see on tihti ideaalpilt sellest, milline oma kodu võiks olla koos emme-issi toetava kaisutusega. Varjupaiga töötajatel on koosmängimise ja koduteemaliste vestluste käigus võimalik saada ettekujutus lapse probleemidest ja nende üle koos lapsega arutleda, teda mängu käigus õpetades ja toetades. Oluline on lastega koosmõtlemise ja -tegemise protsess ning seeläbi lastes tunde tekitamine, et oma kodu jaoks on võimalik ise palju ära teha. Juunis-juulis toimunud kampaaniaga “Toeta lapsi, kel ei ole oma kodu!” kogutud annetuste eest kinkis fond laste varjupaikadele väikesed telkmajakesed ja hoovidesse puidust mängumajad koos mööbliga.

Narva Laste Varjupaiga juhataja Liidia Sõnkova ütleb: “Meie maja lastele on mängumaja tõeline lohutus ja rõõm. Siin saab laps oma maitse järgi korda luua ja kutsuda sõpru külla ning vahel ka vastupidi – mitte kedagi sisse lasta. Mäng täidab lapse hinges tühimiku, mille on tekitanud perekonnast ja kodusest hubasusest ilmajäämine.”

Haiba Lastekodu kasvataja Liivi Abel räägib, et lapsed paluvad kasvatajate käest võimalust magada telkmajakestes. Nii on telgid haibakatel pidevalt kasutuses – päeval õues mängimiseks ja öösel toas magamiseks.

Mängumajad loovad kodutunde

Kiikla Lastekodu juhataja Moonika Kirsch sõnab, et väikeste telkmajakestega mängitakse nende majas printsessimänge – telgid on tüdrukute suured lossid, kuhu nad lubavad suureks saades elama minna.

Pärnus asuva Pereabikeskuse juhataja Irene Peterson: “Mängumaja abil saame õpetada oma majja sattunud lastele kodu eest hoolitsemist, alates lillede istutamisest ja tolmu pühkimisest kuni selleni, mis päevadel tuleb majale lipp panna. Meie maja lapsed on tihti pärit kodust, kus neil pole olnud oma voodit või kohta, kus õppida. Nii saame näidata, mis tegelikult peaks ühes kodus olemas olema: laps saab õppida ja fantaseerida, võib-olla ka ise tulevikus oma kodus nii teha.”

Toetajaid tuleb aina juurde

JUBA ÜHEKSANDAT KORDA korraldas MTÜ SEB Heategevusfond varjupaigas peatuvate laste toetuseks heategevusliku kampaania, millega koguti 406 000 krooni. Juunis-juulis lisandus fondile 1060 uut püsitoetajat. Kokku pakub vanemliku hoolitsuseta lastele igakuist tuge 6300head inimest.

Kogutud rahast saavad tuge juba üheksa laste varjupaika: Tallinna Lastekodu Laste Varjupaik, Tallinna Laste Turvakeskus, Pärnus asuv Pereabikeskus, Sillamäe Laste Hoolekandeasutus Lootus, Narva Laste Varjupaik ja Tartu Laste Turvakodu, samuti Kiikla Lastekodus ja Haiba Lastekodus varjupaiga teenusel olevad lapsed. Uue püsipartnerina lisandus meie sõprade ritta Tallinna Lastekodu Väikelaste Varjupaik, mis on mõeldud lastele vanuses 0–4 eluaastat.

Täname südamest kõiki annetajaid ja püsitoetajaid! Nii on ka neil lastel, kellest vanemad ei hooli, võimalik osa saada paljust sellest, mis on tavaperes elavatele lastele igapäevane ja loomulik osa lapsepõlvest. Ka Sina saad vanemliku hoolitsuseta lapsi aidata, kui sõlmid püsikorralduslepingu või teed ühekordse annetuse MTÜSEB Heategevusfondi arvelduskontole 10001000100012. Kõik maksed fondi kontole on teenustasuta. Annetatud summalt saavad annetajad tulumaksu tagasi.

SEB Heategevusfondi tegemistest ja laste muljetest ühisürituste kohta saad lugeda aadressilt www.heategevusfond.ee. Liitu ka SEB Heategevusfondi sõpradega Facebookis

Triin Lumi

SEB Heategevusfondi tegevjuht

Allikas: SEB Kliendileht

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv