Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Kohtumine lendava Mary Poppinsiga

Pühapäeval sõitsid turvakodude lapsed üle Eesti kokku Tartusse Vanemuise teatrisse, et vaadata populaarset muusikalilavastust „Mary Poppins“, millega kaasnes ka ringkäik teatri lavatagustesse ruumidesse. Etendusest said osa 150 turva- ja asenduskodus peatuvat last Tartust, Tallinnast, Viljandist, Harjumaalt ja Ida-Virumaalt koos saatjatega.

Pärastlõunal teatrimajja jõudes ootas lapsi ees elamusterohke ringkäik teatrimaja tagaruumidesse, kus kihas etenduse eel vilgas elu. Lastel avanes võimalus kiigata lavale ja orkestriruumi, kus olid käsil viimased ettevalmistused etenduseks, dekoratsioonisaali ning näitlejate garderoobilattu. Räägiti ka põnevaid seikasid teatrimaja argipäeva tegemistest. Giidid vastasid laste küsimustele, miks on seinal Koit Toome ja Maarja-Liis Ilusa maskid, miks on etenduses kasutatav teepakk nii suur, kuidas jõuavad väikesed tantsijad kanda suurt seapraadi pealael, kas toateenija toob laval söömiseks päris võileivad ja kust selle toidukauba ostmiseks raha saadakse jpm.

Lapsed olid rõõmsalt elevil, et said oma silmaga näha lavastuse ettevalmistusi. „Ma olen esimest korda täna siin teatris! Mu klassivennad on käinud Hispaanias ja mujal kaugemal, aga nad pole kunagi saanud öelda lava taga esimest tervitust etenduse peaosatäitjatele,” uhkeldas 12-aastane Juhan.

Etendus oli hoogne ja kaasahaarav oma imelise muusika ning huvitavate tegelaskujudega. Suur oli äratundmisrõõm, kui lavale toodi dekoratsioonid ja rekvisiidid, mida enne oli lava taga vaadatud ja katsutud. Laste lemmikkohtadeks etenduses olid kurja lapsehoidja võlumine suureks rotiks ning loomulikult Mary Poppinsi lendamistrikid.

Etenduse lõppedes ootas lapsi kohvikus ka kõhutäide, et koduteel nälg näpistama ei hakkaks. Suur oli laste imestus, kui nende seltsi tulid kostüümides peaosatäitjad Hanna-Liina Võsa ja Andres Mähar ning Merle Jääger ja Veikko Täär, kes jagasid heal meelel autogramme noorte austajate kavalehtedele.

6-aastane Tuuli, kes sai etendusele tulla oma sünnipäeval, sosistas ärevusega hinges vaevukuuldavalt Mary Poppinsi osatäitjale, et ta ei saanud öösel õigupoolest magadagi, sest nägi enne etendusele tulemist unes Mary Poppinsit!

Koduteel rääkisid lapsed saatjatega ka tõsisematel teemadel, millele etenduse ajal mõtted olid pidama jäänud – mis juhtub siis, kui vanematel ei ole piisavalt aega oma laste jaoks.

Paljud lapsed olid teatris esimest korda – laste maailmapildi avardamine on suur rõõm. Meie pühapäevane teatrikülastus oli taas kui killuke integratsiooniprogrammist. Kuigi etendus oli eestikeelne, oli ka Ida-Virumaalt kohale sõitnud vene emakeelega lastele muusikakeel arusaadav ja teatrikülastus suureks elamuseks.

Triin Lumi
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.