Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Kirju-Mirju pere toob lastekodule jõulurõõmu

Põhjarannik

Kohtla-Järve lasteaia Kirju-Mirju saalis on teist nädalat avatud heategevuslik jõululaat. Saadud tuluga toetatakse MTÜd Südamepaik asenduskodu, kus kasvavad puudega lapsed.

Kui Kirju-Mirju lasteaia rühmaõpetajad Anna-Liisa Voiman ja Helen Puusepp tegid sügisel üleskutse, et lastevanemad võiksid meisterdada heategevuslaadale jõulumeeneid, polnud seda vaja mitu korda paluda.

Aitaks iga kell

"Ma armastan käsitööd ja aitaks neid lapsi iga kell," kinnitas Sigrid Paist, kes heegeldas kuuseehteks lumehelbeid ja disainis neid koos 5aastase tütre Eleonoraga. Väikesele abilisele jäi kõige vastutusrikkam töö - kaunistuseks pärlite valimine.

Tänu teistegi lastevanemate osavatele näppudele leidis laadalt uhkelt pakendatud sussišokolaade, ehtsaid kukekomme, soolatainast valmistatud ja pitsitehnikas kaunistatud piparkooke, omanäolisi küünlajalgu, imeilusaid pühadekaarte ja kõike muud, mis jõulude eel ostma kutsub.

Esmaspäeva õhtuks oli kogunenud ligi 300 eurot, aga enamiku rühmade jõulupeod ja laada suuremad külastused olid veel ees. "Minu arvates pole tänapäeva tarbimisühiskonnas üldse patt osta isetehtud jõulukingitus ja selle kaudu kellelegi head teha. Tegelikult see peakski nii olema," arvas õpetaja Anna-Liisa Voiman.

Kirju-Mirju ja MTÜ Südamepaik koostöö algas mitme aasta eest. Esimesel korral meisterdasid õpetajad meeneid, mida asenduskodu sai Tallinnas toimunud jõululaadal maha müüa, et saadud tulust midagi vajalikku soetada. Eelmisel aastal kaasati meisterdamisse lastevanemad. "Kuna nad tulid hurraaga kaasa ja meile laekus nii palju ilusaid meisterdusi, otsustasime sel aastal ise laada teha," selgitas Voiman.

Vajalik mõlemale poolele

Helen Puusepp ütles, et laadalt saadud tulu antakse koos kommipakkidega üle väikesel jõulukontserdil, mis toimub 27. detsembril.

Kirju-Mirju õpetajad on oma kasvandikele rääkinud, et asenduskodus Südamepaik elavad erilised lapsed. "Arvan, et see kohtumine on vajalik mõlemale poolele. Puudega lapsed on osa meie elust ja neid on vaja toetada. Loodan, et meie ettevõtmine kasvab tulevikus suuremaks, aga veel ei tea, kuidas," lisas Anna-Liisa Voiman.

MTÜs Südamepaik elab kahes korteris kokku kaheksa erivajadusega last. Kohtla-Järve tilluke lastekodu on heategijate vaateväljast veidi välja jäänud, aga oma heategijad on neilgi. 'Eelmisel aastal kogus meie jaoks raha spordiklubi Kleo. Igal aastal täidab meie laste kingisoovid SEB heategevusfond. Sel aastal soovisime joonistustarbeid ja arendavaid mänguasju," rääkis juhataja Ljubov Kanarbik.

Kirju-Mirju lasteaias kogutud raha kulutamise plaani veel ei ole, aga kindel on, et ära see kulub. "Lastel on alati midagi vaja," ütles juhataja.


 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv