Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Keelekümblus ja integratsioon vana kalendri jõulupühade ajal

Neljas

MTÜ SEB Heategevusfond eestvedamisel jõudis vana kalendri jõulupühade ajaks Piparkoogiralli finaalüritus Ida-Virumaale, kus küpsetati Narvas ja Sillamäel koos turva- ja asenduskodus viibivate lastega.

Fondi eestvedamisel käisid vabatahtlikud täiskasvanud kuuendat aastat külas laste turvakodudes üle Eesti, et üheskoos jõuluajal piparkooke meisterdada. Ringsõidu raames küpsetati piparkooke Harjumaal ja Tallinna mitmetes laste turvakodudes, Tartus ja Viljandimaal ning vana kalendri jõulupühade ajal Ida-Virumaal.

Mittetulundusühingu SEB Heategevusfond tegevjuht Triin Lumi jagas ringsõidu eesmärki: „See on tõeline keelekümblus ja integratsioon piparkookide küpsetamise kaudu! Koos lastega teeme kõike seda, mis eestikeelsetes tavaperedes elavatele lastele on loomulik osa lapsepõlvest. Kvaliteetaeg ja koostegemised lapsega on kindla

Piparkoogirallil olid lastele seltsiks fondi toetuseks loodud Klubi vabatahtlikud, kes tegid koos lastega põlled jahuseks, suu magusaks, maja piparkoogilõhnaliseks ja laste meeled rõõmsaks. Vabatahtlik Liis Narusk jagas kogetud emotsioone: „Igaüks meist, kellel kipub teinekord “liiga külm ilm”, “liiga palju tööd”, “majanduslangus” või mõni muu kaheldava tähtsusega argimure reaalsustaju tuhmistama, peaks vahepeal oma igapäevarutiinist välja astuma ja nendele väikestele tegelastele otsa vaatama. Nendel lastel on sellistest inimväärse elu koostisosadest , mis paljudele meist on elementaarsed, nii suur puudus, et me ei oska seda unes ka näha. Enda elujärg on pärast sellist kogemust jälle kenasti õigesse perspektiivi loksutatud.“

MTÜ SEB Heategevusfond on loodud vanemliku hoolitsuseta laste heaks, et toetada nende arengut ja toimetulekut. Fond kogub annetusi ja teostab aasta ringi mitmesuguseid projekte turva- ja asenduskodudes peatuvate laste toetuseks, toetab kasuperede nõustamist, annab välja stipendiume ja koordineerib Mentor-programmi.

Allikas: Neljas

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv