Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Keelekümblus ja integratsioon piparkoogiralli kaudu

Postimees.ee

MTÜ SEB Heategevusfond eestvedamisel jõudis ringsõit Piparkoogiralli vana kalendri jõulupühade ajaks Ida-Virumaale, kus toimunud finaalürituse raames küpsetati Narvas ja Sillamäel koos turvakodus viibivate lastega.

Fondi eestvedamisel käisid vabatahtlikud täiskasvanud juba viiendat aastat külas laste turvakodudes üle Eesti, et üheskoos jõuluajal piparkooke meisterdada; koos küpsetati piparkooke Harjumaal ja Tallinna mitmetes laste turvakodudes, Ida-Virumaal ja Pärnus.

Narvas ja Sillamäel on seltsiks SEB Heategevusfondi toetuseks loodud Klubi vabatahtlikud, kes tegid meeleolukal piparkoogirallil koos lastega põlled jahuseks, suu magusaks, maja piparkoogilõhnaliseks ja laste meeled rõõmsaks.

Mittetulundusühingu SEB Heategevusfond tegevjuht Triin Lumi selgitas ringsõidu eesmärki: „Turvakodus peatuvad lapsed vajavad oma kõrvale täiskasvanuid, kellega koos huvitavaid asju ette võtta – kvaliteetaeg lapsega on kindlasti üks käitumisprobleeme ennetavatest teguritest ning aitab toetada laste arengut ja toimetulekut tulevases elus. Koos tehakse kõike seda, mis tavaperes elavatele lastele on loomulik osa lapsepõlvest – ja seda mitte vaid heategevuse “kõrghooajal” jõulukuul, vaid aasta ringi.“

Vabatahtlik Silja Narusk jagas kogetud emotsioone: „Ma ei tea, mis tunne see on, kui jõulud mööduvad kohas, kus sa ei saa mitte kedagi kutsuda oma emaks või isaks. Aga nüüd tean ma seda, et mis tunne on proovida Narva ja Sillamäe turvakodude lastele pühade aeg veidikene rõõmsamaks ja piparkoogilõhnalisemaks muuta. Ma loodan, et vähemalt paariks tunniks oli laste ainuke mure see, kuidas teha maailma kõige ilusamad ja kõige suurema glasuurikihiga piparkoogid.“

Liis Narusk lisas õe mõtetele: „Paljud väikesed tegid piparkooke esimest korda elus, aga nad olid uskumatult agarad õppima. Olenemata sellest, et mina ei oska vene keelt ja nemad ei osanud eesti keelt, ei tekkinud meil omavahelises suhtluses kordagi arusaamatusi. Nad olid avatud, siirad ja õpihimulised. See, et laua peal peab olema taigna rullimiseks just täpselt parajas koguses jahu ja et piparkoogivormi teravama servaga on kergem piparkooke taignast välja vormida, sai selgeks imekiirelt. Ka kõige pisemad meisterdajad said taigna laua peale lapikuks - lihvisime nende rullimistehnikat vahepeal taignarullist nelja käega kinni hoides. Lisaks oskan mina nüüd laste juhendamise järgi kümnete kaupa vabas vormis hiiglasuuri päikeseid ja südameid taignast välja lõigata ning öelda vene keeles “дырка” (auk) ja “тесто” (tainas). Sain teada, et sellist sõna nagu “piparkook” pole vene keeles olemas ja kui ma pakkusin, et see võiks olla ju “перецныи печенье” (piparküpsis), arvasid lapsed suure naeru saatel, et ma olen vist väheke imelik. Tõeline keelekümblus ja integratsioon piparkoogiralli kaudu!“

Vabatahtlik Ringa Lek jagas kogetud emotsioone: "Lisaks lastele rõõmu pakkumisele on mul vabatahtlikuna ka suur rahulolu hinges ühitegevustest!" ning Ringa 7-aastane poeg Robin, kes on kogenud piparkoogirallitaja, lisas: "Tore on omaealiste lastega koos toimetada ning väiksemaid, kes esmakordselt küpsetavad, saan aidata ja õpetada ka!"

Lisaks tegid piparkoogiralli raames lapsed klaasikunstnik Mari-Liis Makus juhendamisel kauneid kunstiteoseid – kaelaehteid ja muud kingipakki sobivat.

MTÜ SEB Heategevusfond on loodud vanemliku hoolitsuseta laste heaks, et toetada nende arengut ja toimetulekut. Fond kogub annetusi ja teostab aasta ringi mitmesuguseid projekte turvakodudes peatuvate laste toetuseks, toetab kasuperede nõustamist, annab välja stipendiume ja koordineerib Mentor-programmi.

Allikas: Postimes.ee
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv