Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Käivad jõuluvanade otsingud

valgamaalane.ee

Rohkem kui kakskümmend Eesti asendus- ja turvakodu otsivad vabatahtlikke jõuluvanasid, kes nende jõulupidudel vanemliku hoolitsuseta lastele kingitusi kätte aitaks anda.


Kõigil, kes valmis paar tundi aega panustama ja kas või ühte kodukandis asuvasse asendus- ja turvakodusse jõuluvanana kinke jagama minema, palutakse hiljemalt 10. detsembriks endast teada anda e-posti aadressil info@heategevusfond.ee. Fond edastab kontakti asenduskodu juhatajale või pereemale, kes vabatahtliku jõuluvanaga täpse kohtumisaja kokku lepib.

«Üle Eesti on peremajasid, kus kingikott peagi kohal, aga pole punases kuues lahket habemikku, kes kuuse all lastelt salme küsiks ja kingid rõõmust säravatele peolistele välja jagaks,» kirjeldas SEB heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi otsingute põhjuseid. «Seetõttu palumegi appi kõiki neid punase kuue ja valge habemega vabatahtlikke, kes tunnevad, et neis on piisavalt jõuluvana DNAd ja kogemust.»

Jõulupeod toimuvad asenduskoduti eri päevadel ja aegadel. Näiteks ootab Valga lastekodu Kurepesa jõuluvana 20. detsembril, Tallinna laste turvakeskus Lillekülas aga juba 18. detsembril ja Elva perekodu 24. detsembril. Kogu nimekiri jõuluvanata kodudest koos jõulupidude kuupäevadega leiab aadressilt heategevusfond.ee/joulupuu.

Viiendat aastat järjest on kogutud enam kui 1000 vanemliku hoolitsuseta lapse jõulukingi soovid, et jõulukuu jooksul leida jõulusoovide puu projektiga head inimesed, kes aitaksid need täita.

Tänavu on www.heategevusfond.ee/joulupuu aadressil paikneval virtulaalsel jõulupuul enam kui 1000 lapse, lisaks asenduskodude peremajade jõulusoovid. Puult saavad need, kel soov vanemliku hoolitsuseta lastele jõulurõõmu saata, valida ühe lapse jõulusoovi ning annetada selle soovi täitmiseks kingiraha.

Täna, 4. detsembri hommiku seisuga oli Valgamaalt täitmata veel kokku 19 Valga lastekodus Kurepesa ja Taheva sanatooriumis elava lapse soovi.

Tehtud annetuste eest soetab heategevusfond jõulusoovide nimekirjas olevad kingitused, pakib need ära ja saadab kingikotid laste turva- ja asenduskodudesse. Iga lapse soov on isiklik ja kõikide laste kingitused komplekteeritakse individuaalselt. Kingipakid jõuavad lasteni jõulupühadeks.

Allikas valgamaalane.ee

 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv