Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Jõulusoovide puu: Trenniriided või uus spordivahend rõõmustab trennihuvilist last alati!

Pea kõigil perekodus kasvavatel lastel on mõni põnev spordiharrastus. Kurb oleks, kui sportimine jääks vaid unistuseks põhjusel, et puutsad on väikeseks jäänud ning katki kulunud, puuduvad spordipüksid või ratsakiiver.

Lapsed kasvavad kiiresti ning spordivarustus vajab pidevalt uuendamist. Vähemalt korra aastas läheb kindlasti vaja kas uusi jalanõusid või muud varustust. Alad on väga erinevad. On neid, mida saab harrastada suhteliselt tagasihoidliku eelarvega, kuid on ka neid, kus on vaja panustada natuke rohkem. Jõuluvana saab siin kindlasti aidata.

Selleks et asi ei jääks vaid ühekordseks annetuseks, kaalu ka püsiannetajaks hakkamist, sest panus mõne trenni kuutasu maksmisesse või transpordikulude katmisesse on hindamatu kingitus, mis annab lapsele turvatunde, et ta saab oma lemmikharrastusega tegeleda nüüd ja edaspidi.

Poiste lemmiktrenn – muidugi jalka!

13-aastane Hans käib kuuendat aastat jalgpallitrennis. Ta on nii tulihingeline jalgpallifänn kui üldse olla saab. Oma lemmikmängijast Christiano Ronaldost teab Hans küll vist kõike! Paraku on Hansul väike mure – tema jalgpallipuutsad on lootusetult väikeseks jäänud. Ehk toob jõuluvana Hansule uued jalkajalanõud, millega ta saab jälle trennis mugavalt joosta ja mängida.

Puutsamure on ka 16-aastasel Elaril. Praegused jalavarjud on vanad ja katkised ning väikeseks jäänud. Kurb oleks, kui jalgpallitreeningud sellepärast nüüd katki jääks ja nii loodab Elari leida jõuluvana kingikotist uued jalkapuutsad, millega saaks jälle platsil joosta. Elari on oma jalgpalliharrastuses olnud väga järjekindel ning sellega tegelenud juba 8-aastasest peale. Kogu selle aja jooksul pole talle tulnud mõttessegi oma lemmikmängust loobuda.

Jalgpallivarustus kuluks ära ka Tartu poisile Martinile (15). Tema soov on saada jalgpalli säärekaitsmed ja väravavahikindad. Martin on nimelt väravavaht ning senised kindad on lootusetult ära kulunud.
Enn (17) on oma jalgpallurikarjääri jooksul juba mitu paari väravavahikindaid läbi mänginud. Ka praegused näevad välja üsna räbalad. Ennu jalkahuvi on kestnud aastaid ning lausa nii, et ta käib ühe meeste jalgpalliklubi juures võistluste ajal vabatahtlikult abiks. Seda iga ilmaga!

Pingeid maandav poks

Poks on väga hea ala, millega tegelevad mitmed perekodude lapsed. Selle alaga saab mõnusa füüsilise koormuse ja täiesti kindlalt lahti kõikidest päeva jooksul kogunenud pingetest. Pärast trenni oled kui ümber sündinud, teab Harjumaa noormees Stepan (19). Tema on proovinud erinevaid spordialasid, aga nüüd leidnud, et kõige paremini sobib talle just poks. Lisaks käib ta tihti jooksmas. Stepan loodab, et jõuluvana toob talle spordipoe kinkekaardi, mille abil ta saab osta oma lemmikharrastusteks vajalikku varustust.

Ei maksa arvata, et poksiga tegelevad ainult poisid. 18-aastane Tallinna tüdruk Ilona käib samuti innukalt poksitrennis ja varustust oleks temalgi vaja. Ta loodab jõuluvana kotist leida uued poksikindad.

Trenniriided kuluvad alati ära

Jõgevamaa poiss Assar (7) on peaaegu pool oma elust ehk juba kolm aastat käinud maadlustrennis. Trenniriiete kaasavõtmiseks kuluks temale ära spordikott.

Pärnus elav Jaana (9) on väga kõva kergejõustikuhuviline ja käib trennis kolm korda nädalas. Tal läheb trennis väga hästi, Jaana on alati innukas ja motiveeritud. Enamasti jõuab just Jaana esimesena finišisse ning see lisab tüdrukule indu juurde. Nii tihedate trennide puhul aga kuluvad ka riided kiiresti ning sellepärast soovib Jaana jõuluvanalt pikki jooksuretuuse ning pikkade varrukatega trennisärki.

13-aastane Kaia tegeleb sellise põneva alaga nagu taekwondo. Ka tema käib trennis kolm korda nädalas ja on oma grupis kõige parem. Seetõttu kaasatakse teda järjest tähtsamatele võistlustele ning nii mõnigi kord on võistluspingega päris keeruline toime tulla. Võistlustel käies on väga olulised ka head treeningvahendid. Need peaksid olema nii korralikud, et nende peale väike võistleja üldse mõtlema ei peaks! Jõuluvanalt soovib Kaia sel aastal uusi taekwondo säärekaitsmeid.

Parim on jõulukink, mis pakub rõõmu ja arendab – sütitab avastamiskihku, paneb teadmisi proovile või õpetab mõnda uut oskust. Teeme lapsele parima kingituse siis, kui paneme tähele tema soove ja mõistame nende soovide taga olevaid tegelikke vajadusi.

Jõuluõhtul kingituste jagamine on paljude laste jaoks aasta kõrghetk, kuid elu käib 12 kuud aastas ja unistused ei lõpe jõuludega. Sellepärast tee lastele kingitus iga kuu ning hakka püsiannetajana nende hobitegevuste toetajaks. Püsiannetaja tugi on hindamatu väärtusega, sest trennis käia ja hobidega tegeleda tahavad perekodude lapsed aasta ringi täpselt samuti nagu koos vanematega kasvavad lapsed. Anna neile püsiannetajana turvatunne, et nad saavad oma lemmiktegevusega tegeleda praegu ja ka edaspidi!

Panusta 3 eurot kuus ja kingid lastele eduelamusi, uusi kogemusi või toetad noori hariduse omandamisel, mis on elutähtis iseseisvasse ellu astumisel. Anna oma väike panus, et asenduskodus elaval lapsel oleks samasugune toetav ja arendav keskkond nagu meie oma peres kasvavatel lastel: http://www.heategevusfond.ee/joulupuu/pysiannetus

 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.