Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Jõulusoovide puu: Raamat või lauamäng – aegumatu kingitus!

Iga lapsevanem teab, kui raske on nutiajastul lapsi meelitada raamatutega sõbraks saama. Ja aina enam eelistatakse nutimeelelahutust lauamängudele. Õnneks pole raamatu- ja lauamänguhuvilised lapsed veel täielikult kadunud ja sellelgi aastal sai jõuluvana hulga kirju just selliste soovidega.

17-aastane Ida-Virumaa poiss Aleksei on suur kosmosehuviline. Teda paeluvad kauged galaktikad ning kõik, mis puudutab planeete, tähti, meteoriite, kosmonaute ja kosmosetehnikat. Sellepärast saatis ta jõuluvanale väga konkreetse soovi: internetist võib küll vastavat materjali kild killu haaval otsida, kuid Aleksei tahaks endale saada kosmoseteemalist entsüklopeediat, kus kõik huvitav ja põnev info on üheskoos.

Raamatute fantaasiamaailm

Helo (15) on suur „Lord of the Ringsi“ triloogia austaja ja armastab lugeda fantaasialugusid just originaalkeeles. Tema suurim soov on jõuluvanalt saada see suurepärane kogumik. Tartu tüdruk Helo on mitmekülgselt andekas. Teda huvitavad ühtviisi nii teadussaavutused, aga ka muusika ja kunst. Helo on koolis väga hea õpilane, ta on osalenud olümpiaadidel ning kätt proovinud teadustubades. Ja lugeda Helo armastab – kui vähegi mahti leiab, sukeldub ta raamatute võlumaailma. Ta võib ennast sinna unustada tundideks.

Raamatute seltsis armastab aega veeta ka 13-aastane Karoliina. Jõuluvanalt soovib Karoliina saada Reeli Reinausi noorteromaani „Verikambi”. Selle peategelasteks on neli gümnaasiuminoort ning tegevus hargneb mahajäetud vesiveski ja sellega piirneva müstilist Verikambi nime kandva maavalduse ümber. Karoliinat sellised lood huvitavad! „Mulle meeldib väga lugeda. Raamatuga olles saan olla omas mullis. Lugemine justkui rahustab ja uusi teadmisi annab ka,“ kirjutas Karoliina jõuluvanale. Veel on raamatuhuviline neiu suurepärane laulja, ta laulab erinevates koorides juba kuus aastat. Sellest aastast alustas ta ka tantsutreeningutega.

Vana hea „Monopol“

Tallinnas elav Kärt (15) pühendab palju aega õppimisele ja mõtleb juba iseseisva elu peale. Ta teab, et elus hästi hakkama saamiseks on vaja osata tarku valikuid teha. Kuidas seda aga harjutada, kui oled alles koolitüdruk ja taskuraha on napilt? Kärt arvab, et „Monopoli“ mängu kaudu saaks otsustamist ja ärilist mõtlemist harjutada ja sellepärast soovib ta jõuluvanalt just seda mängu. Rääkimata sellest, et kaasahaarava mänguga saab suurepäraselt koos sõpradega mõnusalt aega veeta.

13-aastane Aleksei veedab väga palju aega arvutis. „Monopoli“ mängugi avastas ta internetis surfates ning asi hakkas teda niivõrd huvitama, et nüüd soovib ta endale päris „Monopoli“, et seda koos sõpradega mängida. Kes teab – ehk leiab Aleksei tänu „Monopolile“ tee virtuaalmaailmast tagasi pärisellu.

Värvimise võlu

Keerulise elusaatusega 12-aastane Marleen armastab väga mandalaid värvida. Ta ise ütleb, et nende värvimine mõjub rahustavalt: ta keskendub vaid tegevusele, saab olla omaette ning peatselt valmib tulemusena imeilus pilt. „Juba see teeb tuju heaks,“ ütleb Marleen. Jõuluvanalt ootabki Marleen värvimisraamatut ning mandalate värvimiseks mõeldud peeneid geelpliiatseid.

Parim on jõulukink, mis pakub rõõmu ja arendab – sütitab avastamiskihku, paneb teadmisi proovile või õpetab mõnda uut oskust. Teeme lapsele parima kingituse siis, kui paneme tähele tema soove ja mõistame nende soovide taga olevaid tegelikke vajadusi.

Jõuluõhtul kingituste jagamine on paljude laste jaoks aasta kõrghetk, kuid elu käib 12 kuud aastas ja unistused ei lõpe jõuludega. Sellepärast tee lastele kingitus iga kuu ning hakka püsiannetajana nende hobitegevuste toetajaks. Püsiannetaja tugi on hindamatu väärtusega, sest trennis käia ja hobidega tegeleda tahavad perekodude lapsed aasta ringi täpselt samuti nagu koos vanematega kasvavad lapsed. Anna neile püsiannetajana turvatunne, et nad saavad oma lemmiktegevusega tegeleda praegu ja ka edaspidi!

Panusta 3 eurot kuus ja kingid lastele eduelamusi, uusi kogemusi või toetad noori hariduse omandamisel, mis on elutähtis iseseisvasse ellu astumisel. Anna oma väike panus, et asenduskodus elaval lapsel oleks samasugune toetav ja arendav keskkond nagu meie oma peres kasvavatel lastel: http://www.heategevusfond.ee/joulupuu/pysiannetus

 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.