Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Jõulusoovide puu: Püsiannetusega täidad laste unistusi iga päev!

Kinkimine on imetore ning täidab ka kingituse tegija südame soojuse ja hea tundega. Tee head aasta ringi ning võta püsiannetajana enda kanda mõne lapse hobi või trenniga seotud kulutused. Isegi väike panus on kasulik, sest oluline on mõista, et täna jalgpalli armastava poisi treeningud võivad katki jääda seetõttu, et jalgpallijalanõud on jäänud väikeseks… Või et muusikaõpingud võivad katkeda, sest pole võimalik maksta muusikaringi eest.

Nii nagu kodus vanematega kasvavatel lastel on mitmekülgsed huvialad, on ka perekodu lastel. On oluline leida endale harrastus, millega innukalt tegeleda. Kes teab – ehk saab lapsepõlves alanud huvist tulevikus elukutse või jääb see armastatud tegevuseks kogu eluks.

Jõulukingitus on lapsele väga tähtis, sest see annab talle tunde, et teda on märgatud ja temast hoolitakse. Imeline jõuluaeg saab aga läbi ja elu läheb argist rada pidi edasi. Asenduskodus elavad lapsed vajavad märkamist 12 kuud aastas – nii, nagu me oleme oma peres kasvavatele lastele alati olemas. Lapsi, kes tahavad hobiga järjepidevalt tegeleda, leidub Eestimaal kõikjal ja pole vahet, kas nad elavad kodus oma bioloogilise isa-emaga või sirguvad perekodus. Suurima mõjuga kingitus on igakuine püsiannetus – nii on lapsel võimalus oma armastatud harrastusega tegeleda täna, nädala ja kuude pärast ning toetuse puudumise pärast see teekond ei lõpe.

Julgete poiste trenn

11-aastased Paavo ja Rein on julged poisid. Ega nad muidu ei käiks suusahüppetrennis. See põnev spordiala nõuab lisaks julgusele ka suurt keskendumisvõimet. Muidugi meeldib poistele trennis üliväga, peaasi, et trenniskäimine ei jääks selle taha, et riided-jalanõud on väikeseks jäänud või puudub ringiraha.

10-aastane Siim on oma vanuse kohta juba staažikas jalgpallur. Ta on mänginud klubis jalkat kolm aastat ning võtab rõõmuga osa võistlustest ja spordilaagritest. Siim läheb alati trenni suure innuga ja annab platsil endast kõik. Kord aastas vajab Siim kindlasti uusi jalgpallijalanõusid ja riideid ning abi oleks ka igakuise trenniraha tasumisest.

Ida-Virumaal elav Tatjana (12) on erakordselt mitmekülgne ja uudishimulik tütarlaps. Ta jõuab palju ja teda jätkub kõikjale. Kooli juures tegutsevas kunstiringis on tüdruk käinud juba neli aastat ning tänavu valis ta lisaks ka robootika. Tatjana osaleb ka kohaliku rahvamaja näiteringis. Piiga suureks armastuseks on ka hobused ja ratsutamine – koolivaheaegadel on ta ratsalaagris. Just ratsutamine on ala, kus oleks tarvis varustust – kaskat ja saapaid.

Aktiivne võistleja

Ele (14) on leidnud endale põneva trenni – sumomaadluse. Ta tegeleb sellega juba mitu aastat ning kuulub Sakura võistkonda. Ele käib pidevalt võistlemas ja on ka välisriikides toimunud turniiridel kõrgeid kohti saavutanud. Kui Eesti piires Elel võistluskulusid pole, siis välismaal küll. Siin oleks abi püsiannetajate toetusest.

17-aastane Pärnu poiss Anton tegeleb sõudmisega juba viiendat aastat. Ta on oma treeningutes äärmiselt järjepidev ja visa. Trenniriided kuluvad noormehele marjaks ära ning jõuluvanalt soovis ta just neid. Trennikulutusi on aidanud praegu katta SEB Heategevusfond hobistipendiumi programmist ja oleks suurepärane, kui see tänu püsiannetajatele jätkuks nii ka edaspidi. Kes teab, võib-olla saab Antonist kunagi olümpiavõistleja!

Parim on jõulukink, mis pakub rõõmu ja arendab – olgu üllatus avastamiskihku sütitav, teadmisi proovile panev või mõnda uut oskust õpetav. Teeme lapsele parima kingituse siis, kui paneme tähele tema soove ja mõistame nende soovide taga olevaid tegelikke vajadusi.

Jõuluõhtul kingituste jagamine on paljude laste jaoks aasta kõrghetk, kuid elu läheb omasoodu edasi ning unistused ei lõpe jõuludega. Sellepärast tee lastele kingitus iga kuu ning hakka püsiannetajana nende hobitegevuste toetajaks. Püsiannetaja tugi on hindamatu väärtusega, sest trennis käia ning erinevate hobidega tegeleda tahavad perekodude lapsed aastaringi täpselt niisamuti nagu koos vanematega kasvavad lapsed. Anna neile püsiannetajana turvatunne, et nad saavad oma lemmiktegevusega tegeleda praegu ja ka edaspidi!

Panusta 3 eurot kuus ja kingid lastele eduelamusi, uusi kogemusi või anna oma toetus, et noor saaks omandada hariduse, millega alustada iseseisvat elu. Anna oma väike panus, et asenduskodus elaval lapsel oleks samasugune toetav ja arendav keskkond nagu me oma peres kasvavatel lastel: http://www.heategevusfond.ee/joulupuu/pysiannetus
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.