Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Jõulusoovide puu: otsitakse jõuluvana DNA-ga vabatahtlikke

Üheksa Eesti asendus- ja turvakodu pere otsivad vabatahtlikke jõuluvanasid, kes asenduskodude jõulupidudel vanemliku hoolitsuseta lastele kingitusi kätte aitaks anda.

Kõigil vabatahtlikel, kes on valmis paar tundi oma aega panustama ja kasvõi ühte oma kodukandis asuvasse asendus- ja turvakodusse jõuluvanana kinke jagama minema, palutakse hiljemalt 17. detsembriks endast teada anda e-posti aadressil info@heategevusfond.ee. Fond edastab kontakti konkreetse asenduskodu juhatajale või pereemale, kes vabatahtliku jõuluvanaga täpse kohtumisaja kokku lepib.

“Üle Eesti on peremajasid, kus kingikott peagi kohal, aga pole punases kuues lahket habemikku, kes kuuse all lastelt salme küsiks ja kingid rõõmust säravatele peolistele välja jagaks,” kirjeldas SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi otsingute põhjuseid. “Seetõttu palumegi appi kõiki neid punase kuue ja valge habemega vabatahtlikke, kes tunnevad, et neis on piisavalt jõuluvana DNA-d ja kogemust.” 

Jõulupeod toimuvad asenduskoduti erinevatel päevadel ja aegadel. Näiteks ootab Narva-Jõesuu SOS Lasteküla jõuluvana koos lumehelbekesega 22. detsembril ja jõulumeest Haiba lastekodu 24. detsembril. 

Kuuendat aastat järjest on kogutud kokku enam kui 1000 vanemliku hoolitsuseta lapse jõulukingi soovid, et jõulukuu jooksul leida Jõulusoovide puu projektiga (www.heategevusfond.ee/joulupuu) head inimesed, kes aitaksid need laste salasoovid täita. Jõulupuult saavad need, kel soov vanemliku hoolitsuseta lastele jõulurõõmu saata, valida ühe lapse jõulusoovi ning annetada selle soovi täitmiseks kingiraha. Tehtud annetuste eest soetatakse jõulusoovide nimekirjas olevad kingitused, pakitakse need ära ja saadetakse kingikotid laste turva- ja asenduskodudesse. Iga lapse soov on isiklik ja kõikide laste kingitused komplekteeritakse individuaalselt. Kingipakid jõuavad lasteni jõulupühadeks.

Vabatahtlikke jõuluvanasid otsivad asendus- ja turvakodud (sulgudes jõulupeo kuupäev):
Pärnumaa
Shalomi Lastemaja varjupaik (19. dets kell 15.00-16.00 vahemikus, Pärnu)

Raplamaa
Juuru Lasteküla (21. dets, Juuru)
Ida-Virumaa
Narva-Jõesuu SOS Lasteküla (22. dets kell 15.00-18-00 vahemikus, Narva-Jõesuu)
Tallinn ja Harjumaa
Tln Lastekodu Maarjamäe keskus (22. dets kell 16.00-18.00 vahemikus)
Tallinna Lastekodu Lasnamäe keskus (22. dets kell 10.00-20.00 vahemikus)
Tallinna Lastekodu Ema ja lapse turvakodu (22. dets kell 17.00-19.00 vahemikus)
Keila SOS Noortekodu (22. dets kell 20.00-21.00 vahemikus, Keila)
Haiba lastekodu (24. dets, Kernu)

 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.