Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Jõulusoovide puu: kuidas kingid lasteni jõuavad?

Delfi

Delfi ja SEB Jõulusoovide puu kaudu on kõikidel soovijatel võimalik sel aastal lastekodulastele personaalne kingitus teha. Kuidas kingid lasteni jõuavad, kuidas kujuneb hind ja miks ei saa ise lastele kingitusi osta selgitab Triin Lumi SEB Heategevusfondist.

Kuidas kingid lasteni jõuavad?

SEB Heategevusfondi ja Delfi koostöös korraldatud jõulusoovide puu projekti raames kogume annetusi, et kõigil Eesti asenduskodudes viibivatel lastel oleks võimalik leida omanimeline kingitus jõuluvana kotist. Iga lapse soov on isiklik ja kõikide laste kingitused komplekteeritakse individuaalselt; kõik nukud ja autod, mis pakkidesse lähevad, on erinevad. Heade toetajate annetust kasutatakse vaid kingipakkide soetamiseks. Pakendamise teenuse ja materjalide eest tasuma ei pea, sest projekti toetavad Selveri kontoritöötajad, kes vabatahtlikena selekteerivad ja pakendavad enam kui 1000 jõulupakki. Kingituste logistika ja transpordiga seotud kulutuste eest tasub SEB Heategevusfond.

Kingitused ostame hanke korras ning parimat hinda ja kvaliteeti aluseks võttes. Heategevusliku projektiga on kaasa tulnud erinevad elektroonikafirmad, mänguasjade maaletoojad, maiustuste tootjad jt, et leida tooted, mida lapsed on soovinud ning nendega koostöös on ka kujunenud hinnad. Väiksematesse kingipakkidesse pannakse soovkingitusele lisaks ka maiustusi, väiksemaid üllatusi vastavalt lapse eale jm, et jõuluõhtul ootaks last ees tõeline jõulupakk.

Kuidas kujuneb puul oleva kingi hind?

Laste soovid oleme jõulusoovide puule koondanud koostöös asenduskodu kasvatajate ja juhatajatega, kes korjasid kokku laste unistused ja saatsid need jõuluvana poole teele. Nii nagu on laste soovid erinevad, on ka annetajate võimalused ning loodan, et üheskoos saame kõigi laste soovid teoks teha. Puul olevad hinnad on keskmised ning jõuluvana kottidesse jõuavad nukud, mis on nii hinnas 8 kui ka 12 eurot; oluline on nende vahendite eest kõigi laste soovid täita. Mõned soovid jõulupuul on väga väikesed ja mõned päris suured — on lapsi, kes igatsevad pehmet kaisulooma või kirjusid käpikuid, teised aga unistavad oma isiklikust mobiilist.. Suuremate soovide täitmiseks teeme üleskutse kokku koguda sõbrad, kes soovivad aidata, ja nii võivad ka kopsakamad kingisoovid teoks saada.

Eesti on piisavalt väike ning me suudame personaalselt suhelda iga abivajajaga ja kinkida annetajate abiga lapsele täpselt seda, mida on vaja. Üldine heaolu on asutustes tagatud; puudus on isiklikust tähelepanust ja seda eesmärki me kampaania soovibki täita. Tavaperes kasvava lapse heaks panevad vanemad ja vanavanemad oma võimalused kokku ning teevad teoks laste unistused. Meie asendus- ja turvakodudes peatuvatel lastel kahjuks enamjaolt see tugiring ja kallid lähisugulased puuduvad ning annetaja toetus ongi talle vaid ainsam võimalus unistuse täitumiseks.. Jõuluvana saab olla natukene toeks, tuues meile tuttavat jõulurõõmu ja maisemate soovide täitumist ka nendele lastele, kelle koduks on sel jõulukuul laste turva- või asenduskodu (lastekodu).

Peremajade soovide hulgas on nii võileivagril, tolmuimeja kui ka istumiseks pehmed sohva ja kaksikute käru, et kõik lapsed saaksid üheaegselt värsket õhku hingata. Kingitused peavad olema kvaliteetsed, sest nende kasutustihedus on palju suurem kui tavapere kodumasinatel ning on oluline, et nt peremaja kasutuses olev köögikombaini saaks kasutada ka järgmise ja ülejärgmise aasta jõuluroogade valmistamisel.

Miks ei saa ise osta kinki?

SEB Heategevusfond korraldab jõulupuu projekti kolmandat aastat jäjest. Kahel varasemal korral oleme riputanud jõulupuule pea 200 turvakodudes peatuva lapse unistused. Neid soove aitasid täita SEB töötajad ning nende head sõbrad ja tuttavad, soetades kingid vastavalt lapse soovile. Hästi soe oli näha mehi ja naisi, kes tõid kaunilt pakitud kingitusi lastele, jagades seejuures oma liigutust ja emotsiooni, miks just 6-aastasele Kirillile tuletõrjeauto kinkimine on oluline või kuidas kolleegid samast üksusest panid rahad kokku, et asenduskodust elluastuvale poisile saaks jõuluvana kinkida köögitarvikute komplekti. Nii on olnud SEB kontorid pühade eel kui tõelised jõulumajad, täis heade toetajate toodud väiksemaid ja suuremaid kingitusi.

Tänavu on jõulusoovide puul enam kui 1000 lapse unistused ning lisaks peremajade soovid. Sellise hulga kingituste logistika erinevate linnade vahel on kulukas ja keeruline, seepärast kogume sel aastal annetusi, et kõigi Eestimaa asenduskodudes elavate laste unistused täita. Samuti soovime tagada, et kingipakkides poleks kasutatud esemeid; paraku on selline olnud mõne varasema korra kogemus. Need on vaid paar põhjust, miks sel aastal kogume rahalisi annetusi, et laste unistused teoks teha.

Allikas: Delfi

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv