Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Jõulusoovide puu kokkuvõte: suure südamega eestlased täitsid laste jõulusoovid

Juba kolmandat aastat järjest palus SEB Heategevusfond jõulude eel abi asendus- ja turvakodude töötajatelt laste jõulusoovide vahendamiseks. Fond riputas soovid üles jõulupuule, kus kõigil Eestimaa inimestel oli võimalik teha personaalne annetus ja kingitus ühele või soovi korral mitmele lapsele. Sel aastal oli fondi koostööpartner Delfi ning jõulusoovide puu aitas täita kõigi Eestimaa turva- ja asenduskodudes viibivate laste soovid.

Sotsiaalmeedia aitas soove täita

1060 lapse kingisoovide nimekiri oli väga kirju. Sümboolselt kuusepuult võis leida unistusi nii puldiga autost ja juuksesirgendajast kui ka Lego-komplektidest ja lõhnaõlidest. Mõne noore inimese soov oli praktilist laadi – kingipakis loodeti näha vahvliküpsetajat, kalastustarbeid, mobiiltelefoni. Suuskadest unistasid pigem Lõuna-Eesti lapsed, kuid jalgpallivarustust igatseti igas Eestimaa nurgas.

Ei kulunud nädalatki, kui head inimesed kõik need soovid üles leidsid ja aitasid unistustel reaalsuseks saada. Aitäh teile, suure südamega annetajad ja kingitegijad!

SEB Heategevusfondi tegevjuhi Triin Lumi sõnul läheneti kingituste pakkimisel iga lapse soovile personaalselt ja Selveri päkapikukontor pidas mitmel puhul nõu asenduskodu kasvatajatega, et iga lapse unistust võimalikult täpselt teostada. Kingituste valmistamisel võeti appi ka Facebook, kust saadi infot näiteks veel ilmumata muusikaplaatide kohta ning nii leidsid tee kingikotti helikandjad, millel armastatud artisti pühendus kingisaajale ja autogramm.

Jõulusoovide puu oli omamoodi heategude vahendamise koht. Ühe noormehe soov oli viia asenduskodusse rõõmu jõuluvanana. Ta võttis ühe maja kingikoti jõululaupäeval auto peale ja sõitis kohale. Jõulusoovide puu ärgitas ka koostööle: ühe Tallinna gümnaasiumi abituriendid panid näiteks rahad kokku ja nendeealine noormees sai endale akuga pardli. Kingituse valik on kõnekas – noored saavad aru, et see on asi, mida noormehel tõesti tarvis on.

“Vaata, mis ma sain!”

Palusime asendus- ja turvakodude töötajatel jagada meiega killukesi laste kingirõõmust.

“Vaata, just seda ma tahtsingi!” rõõmustas väike poiss “Autode” filmi plaati käes hoides. /--/ “Vaata, ma sain endale printsessikleidi, päris printsessi kleidi!” on patsidega tüdrukutirts elevil. /--/ “Ma sain suusad, päris oma suusad!” ei usu spordihuviline noormees oma silmi.

14-aastane Ingrid oli oma fotoaparaadist vaimustuses. Õnneks oli jõuluõhtul tööl ka asja valdav kasvataja, nii et juhendaja oli kohe varnast võtta. Tüdruk ei raatsinud aparaadist lahkuda isegi söögilauas ning lubas selle järgmisel päeval tulevasele kasuperele külla minnes kaasa võtta. “See tüdruk sai küll jõulude ajal palju positiivseid emotsioone juurde ning ehk laabub tulevane aasta tema jaoks paremini,” loodab kasvataja.

4-aastase Mareki kingitus oli peaaegu sama suur kui ta ise, aga vapper poiss tassis üüratusuure paki ise jõuluvana juurest ära. Seejärel harutas ta paki asjalikult lahti ja hakkas kingiks saadud mängu kokku panema, ise samal ajal rahulolevalt pomisedes: “Ma tean küll, kuidas see käib, ma tean, ma tean.”

Pisikesed Artur, Silver ja Rasmus olid oma autodega väga rahul ja tundsid suurt rõõmu juba jõuluvana nägemisest – teda polnud nad kunagi enne oma silmaga näinud ja seega oli ka pakisaamise tunne esmakordne. 6-aastase Diana viis õnne tipule Hello Kitty kaisukas. Õde-venda Karl ja Karina olid samuti oma kinkidega rahul, eriti Karina, sest tema kink koosnes mitmest osast – nagu oleks päris mitu kinki saanud.

Kingid tõid rõõmu ja usku inimestesse

Sel jõuluõhtul oli Eestimaa lastekodudes palju paberitega krabistamist, säravaid silmi, üllatunud kilkamist ja asjade võrdlemist. Kõik lapsed said just selle, mida nad pikisilmi oodanud ja lootnud olid. Vaimustunud toimetamist jagus kogu pühadeajaks.

“Sõnadest olulisemad olid vaimustunud ilmed ja rõõmus häälekõla – igaühel omal kõrgusel,” ütles ühe asenduskodu kasvataja. Paljud lapsed olid liigutatud ainuüksi sellest, et neile kingitus tehti ja et ka neid meeles peeti. See, mis pakis oli, polnudki vast esmatähtis. Lastes tekkis usk, et kõik on võimalik ja nendest hoolitakse, kinnitasid kasvatajad.

Suur aitäh kõigile annetajatele ja kingitegijaile üle Eestimaa!

Kati Käpp

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.