Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Jõulusoovide puu: Kinkekaardi-soovi taga peitub lapse tahtmine olla iseseisev

Jõuluõhtu kõrghetk saabub siis, kui saad kingituse krabisevast paberist lahti harutada ja pakis ongi just see asi, mida niiväga oled ihaldanud. Siiski ootavad paljud perekodude lapsed, et jõuluvana tooks neile mõne poe kinkekaardi, millega saab endale ise sobiliku asja välja valida. Nii tore on ju iseseisvalt poes kaupu uurida ja ise ostuotsus teha!

Kinkekaardi-soov on väga levinud just suuremate laste seas. See on ka loogiline, sest nemad liiguvad palju enam ringi iseseisvalt. Küllap teab iga lapsevanem, kui väga taskuraha lapsele rõõmu teeb ja õige poe kinkekaart kulub alati marjaks ära. Paljud soovivad just kinkekaarte, sest siis saab teha koos ühe vahva ostlemiskäigu oma lemmikpoes.

Tartu tüdruk Marit (12) on väga iseseisev ja orienteerub juba üsna hästi kosmeetikamaailmas. Talle ei sobi aga mitte kõik kosmeetikatooted, sest tütarlapsel on atoopiline dermatiit. Selleks et oma tundlikule nahale just see õige näomask või kreem valida, soovib Marit jõuluvanalt Kaubamaja kinkekaarti.

Ka Lääne-Virumaal elav Karina (12) tahaks ise oma jõulusoovid teoks teha ning sellepärast loodab ta väga jõuluvanalt saada Põhjakeskuse kinkekaarti. Väga suure tõenäosusega valib ta endale selle eest ehteid ja juuksekaunistusi, sest neid ei ole ühel noorel neiul kunagi liiga palju.

Kinkekaardi abil hobile hoogu

Sageli peitub kinkekaardi-soovi taga tahtmine ise oma hobiks või trenniks vajalik asi välja valida. 13-aastane Tartus elav Mihkel käib väga tihti oma tugiisikuga elamusretkedel. Eriti meeldivad Mihklile talvised matkad ja lume sees müttamine. Kuna poiss on just kõige kiiremas kasvueas, kuluks talle väga ära uued matkariided ja -jalatsid. Need tahaks ta ise Sportlandist välja valida ja sellepärast ootab ta jõuluvanalt selle spordipoe kinkekaarti.

Sportlandist tahaks üht-teist oma harrastuse jaoks valida ka 16-aastane Anna-Liisa. Särasilmne ja tegus Downi sündroomiga tütarlaps osaleb tihti Eesti eriolümpia võistlustel saalihokis ja iluvõimlemises. Kinkekaardi abil ostaks ta kõige kaunimad võimlemisriided, et võistlustel veelgi enam silma paista. Jõuluvanale aga saadab Anna-Liisa ühe suure sooja kalli, sest tema juba on kord selline kallistaja tüdruk.

Paides elav Mehirt (22) on juba täiesti arvestatav fotograaf, sest on selle alaga aastaid tegelenud ja käinud ka fotoringis. Teadupärast areneb fotoala väga kiiresti ja uued tarvikud pole just odavad. Võimalusel on Mehirt alati oma taskuraha kulutanud uuema fototehnika muretsemiseks ning Photopointi kinkekaart aitaks samuti üht-teist juurde osta. Kinkekaarti soovib ta just sellepärast, et tahab ise vastavalt oma vajadustele sobiliku tarviku poest välja valida.

Parim on jõulukink, mis pakub rõõmu ja arendab – sütitab avastamiskihku, paneb teadmisi proovile või õpetab mõnda uut oskust. Teeme lapsele parima kingituse siis, kui paneme tähele tema soove ja mõistame nende soovide taga olevaid tegelikke vajadusi.

Jõuluõhtul kingituste jagamine on paljude laste jaoks aasta kõrghetk, kuid elu käib 12 kuud aastas ja unistused ei lõpe jõuludega. Sellepärast tee lastele kingitus iga kuu ning hakka püsiannetajana nende hobitegevuste toetajaks. Püsiannetaja tugi on hindamatu väärtusega, sest trennis käia ja hobidega tegeleda tahavad perekodude lapsed aasta ringi täpselt samuti nagu koos vanematega kasvavad lapsed. Anna neile püsiannetajana turvatunne, et nad saavad oma lemmiktegevusega tegeleda praegu ja ka edaspidi!

Panusta 3 eurot kuus ja kingid lastele eduelamusi, uusi kogemusi või toetad noori hariduse omandamisel, mis on elutähtis iseseisvasse ellu astumisel. Anna oma väike panus, et asenduskodus elaval lapsel oleks samasugune toetav ja arendav keskkond nagu meie oma peres kasvavatel lastel: http://www.heategevusfond.ee/joulupuu/pysiannetus

 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.