Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Jõulusoovide puu: jõulufurgoon on lastekodulaste poole teel

Delfi

Novembrikuu kahel viimasel nädalal, kui päkapikudki veel akna taga ei piilunud, oli Delfi internetikeskkonnas üleval jõulusoovide puu, millel rippusid enam kui tuhande Eesti lapse, kelle koduks eelseisvate jõulude ajal asendus- või turvakodu, kingisoovid jõuluvanale.

SEB Heategevusfondi eestvedamisel jõulupuule kogutud soovid täideti uskumatult kiiresti — nädala jooksul tegid enam kui tuhat inimest annetuse ning nende abil on võimalik tänavu jõuluõhtul teoks teha just need laste soovid, mis sai kasvatajale kõrva sosistatud.

Kes olid need head inimesed, kes jõuluvanale appi tulid ja laste jõulusoove tähtsaks pidasid?

Annetajateks oli enam kui tuhat suure südamega kaasmaalast — nii Tallinnast kui ka Narvast, Lille ja Kulla külast; toetajate seas oli võrdselt nii mehi kui ka naisi, noori, vanemaid ja päris eakaid, eestlasi ja venelasi ning teispool piiri elavaid, kes isamaal elavate laste heaks oma panuse andsid; koolilapsi, ettevõtjaid, pensionäre jt.

Teiste hulgas tegi annetuse ka viie lapselapse vanaema Liivi, kes ütles, et tema sõbrad on sama vaesed kui ta ise; aga selle vahega, et tema sõbrad ei soovi annetada teiste heaks. Annetajate jaoks oli tähtis see, et kingi valija-tegija sai teada, mille heaks ta täpselt annetas ja kes on see abivajaja.

Suuremate soovide täitmiseks tegime üleskutse sõpruskondadele koguda kokku inimesed, kes soovivad aidata ning nii täideti ka kopsakamad kingisoovid.

elava Urmo soov sai reaalsuseks, kui tehnikagümnaasiumi abituriendid kogusid kokku oma klassikaaslaste taskuraha ja tegid annetuse just selle poisi heaks. Tallinnas elav Küllike kogus kokku sõbrad, et toetada Keilaperemajale arvuti ostmist — nii on lastel võimalik koolitöid teha ja kasvatajatel e-kooli kaudu nende õpitulemustel silma peal hoida.

Ka paljud ettevõtted andsid oma panuse sellesse, et laste silmad jõuluajal särada saaks. Nii leidis muu hulgas aset kasutatud arvutite heategevuslik oksjon, millest laekunud tulu eest sai täita mitme peremaja soovid.

Jõulusoovide puu polnud vaid raha annetamise võimalus. Alati on võimalik panustada ka teisti. Nii näiteks võttis meiega ühendust noormees, kes ei soovinud annetada raha, vaid oma aega ning Läänemaal asuv asenduskodu sai jõuluõhtuks jõuluvana. Üks tüdruk soovis endale kingituseks kõrvarõngaid. Seda unistust märkas üks proua, kelle hobiks on ehete valmistamine ja kes lubas tüdrukule terve komplekti ehteid meisterdada.

Millised unistused kingikotti jõudsid?

Laste soovid olid väga erinevad. Palju sooviti praktilisi kinke, mille kõrval oli ka unistustest ajendatud soove. Soovide nimekirjas oli pehmeid mängukarusid ja nukke, Lego-komplekte, kirjusid käpikuid, MP3-mängijaid ja mobiiltelefone. Tublimad spordipoisid ja — tüdrukud soovisid uusi spordivahendeid: kelke, uiske ja suuski, jalgpallivarustust, poksikotte jpm.

Kingituste valmistamisel läheneti iga lapse soovile personaalselt. Mitmel puhul pidasid jõuluvana kingikontori päkapikud nõu asenduskodu kasvatajatega, et iga lapse soovi võimalikult täpselt tabada.

Üks väike poiss soovis Heleni CD-plaati, mis polnud paraku kingipakkimise ajaks veel ilmunud. Päkapikud võtsid artistiga ühendust, et uurida, mil moel saaksime lapse erisoovi siiski täita ning praeguseks on Heleni südamlike soovide ja pühendusega plaat lapse kingipakis. Sarnasel moel sõlmis päkapikk Anne tutvust Koit Toomega ja nii leidis tee kingikotti kaautogrammiga CD-plaat. Kaubandusvõrgust ei õnnestunud hankida laiguliste talveriiete komplekti, mida soovis üks aktiivne noorkotkaste ridadesse kuuluv poiss ning Facebooki kaudu leitigi kiirelt abistajaid, kes said poisi soovi täita. Üks väike tüdruk unistas liblikatega laelambist ning just selline leiduski ühes Tallinna mööblipoes ja peatselt valgustab see juba tüdruku tuba.

Jõuluvana kingikontori peapäkapikk ütles, et kingituste leidmised ja pakkimised laabusid tänu toredatele hankijatele ja headele inimestele ilma suuremate probleemideta. Selline osavõtlikkus soojendab nii tegijate hinge kui ka saajate südameid.

Juba sõidab jõulutaat kingitustest pungil jõulufurgoonis Eestimaa laste poole, et veel vaid loetud päevade pärast käia ukselt uksele ning viia kingikottidesse pakitud rõõmu kõigile Eestimaa asendus- ja turvakodudes peatuvatele lastele.

Kaunist jõuluootust, palju rõõmu ning rõõmsat koostoimetamist oma pere seltsis!

Triin Lumi ja Kati Käpp (SEB Heategevusfond)

Allikas: Delfi

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv