Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Jõulusoovide puu: „Jõuluvana, palun too mulle meigivahendeid!“

See soov võib tekitada küsimuse, kas asja taga on puhas edevus või hoopis praktiline vajadus. Teismeline noor aga teab täpselt, miks ta just parfüümi või kosmeetikatoodet kingituseks soovib – ta tahab hea välja näha ning hoolitsetud välimus on ülioluline noore inimese enesekindluse kasvuks.

16-aastane Evelin teab hästi, mis teda jõuluajal kõige enam rõõmustaks – nimelt parfüüm James Bond 007 for Women. Evelin avastas selle lõhna enda jaoks juhuslikult juba mõnda aega tagasi ning sellest ajast peale on neiu seda kosmeetikapoodi sattudes alati nuusutamas käinud, endale käe peale pihustanud ning salamisi kingiks soovinud.

Mitte ainult tüdrukud ei soovi head välja näha ja hästi lõhnata. Täpipealt sama oluline on kena välimus ka noormeestele. Tallinna poisid Artjom (16), Dmitri (15) ja Daniil (17) soovivad jõuluvanalt parfüüme, kuna see lisab enesekindlust. „Hea lõhn paneb mind ennast paremini tundma,“ selgitab Daniil.

Ka meikimist tuleb harjutada

Vähe on naisi, kes ennast üldse kunagi ei meigi. Selleks et meik kauniks välja näeks, tuleb seda osata endale teha. Sellel alal teeb harjutamine kindlasti meistriks ning väga paljud tüdrukud alustavad käeharjutusi meikimises juba hästi noorena.

11-aastane Natali on hoolimata oma noorest east juba väga moeteadlik. Ta käib moeringis. Eriti meeldib Natalile ennast pidulikeks puhkudeks kenaks sättida. Ta loodab, et jõuluvana toob talle piduliku käekoti ja veidi kosmeetikat, näiteks huuleläiget.

14-aastane Alina nagu tõeline daam, kes kodunt kunagi korraliku meigita ei välju. Paraku on sellega väike probleem, sest tüdruku taskuraha on nii pisike, et meigi ostmiseks sellest ei jätku. Ka ei õnnestu naljalt meigivahendeid laenata vanemalt õelt ja eks ta õige olegi – igal inimesel peaks olema isiklikud meigitarvikud. Nii kirjutaski Alina jõuluvanale, et soovib saada täiesti isiklikku ning võimalikult täiuslikku meigikomplekti.

Karina, kes on 16-aastane, meigib ennast iga päev ning teeb seda märkimisväärse osavusega. Karina on väga kena neiu, kes oskab meigi abil oma ilu veelgi enam välja tuua. Ning see kulub ka ära, sest ta tegeleb aktiivselt tantsimisega ja käib palju esinemas. Esinemistel on aga lisaks nõtketele tantsusammudele väga oluline ka tantsija efektne lavameik. Just sellepärast soovis Karina endale lauvärvide komplekti.

Jelizaveta on juba peaaegu täisealine ja naudib väga enda eest hoolitsemist. Tedagi rõõmustaksid kosmeetikatooted: meeldivalt lõhnav dušigeel, puuderkreemipulk ning meigi pealekandmise tarvikud.

Praktiline vajadus

Mõnikord on vajadus kosmeetikatoodete järele väga praktiline, sest noore inimese nahk võib vajada erihoolt ja spetsiaalseid puhastusvahendeid. Meelise (17) näonahaga nii just on ja talle kuluks seega väga ära rahustav nahahooldusvahend. Selle abil saaks näonaha paremaks ja kindlasti paraneks seeläbi ka Meelise enesetunne.

Aktiivne spordipoiss Oleg (16) on viimasel ajal hädas olnud vistrike ja komedoonidega. Näonahk kipub täitsa käest ära minema ja siin loodab Oleg jõuluvana peale – tema soov on leida kingipakist näomask, millega saaks vistrikuprobleemi edaspidi ära hoida. Nii tunneks Oleg ennast paremini ja enesekindlamalt.

Viktoril (16) on ka probleeme väga rasuse näonahaga ning murest jagusaamiseks oleks vaja spetsiaalset kreemi. Loodetavasti jõuluvana täidab Viktori soovi!

Parim on jõulukink, mis pakub rõõmu ja arendab – sütitab avastamiskihku, paneb teadmisi proovile või õpetab mõnda uut oskust. Teeme lapsele parima kingituse siis, kui paneme tähele tema soove ja mõistame nende soovide taga olevaid tegelikke vajadusi.

Jõuluõhtul kingituste jagamine on paljude laste jaoks aasta kõrghetk, kuid elu käib 12 kuud aastas ja unistused ei lõpe jõuludega. Sellepärast tee lastele kingitus iga kuu ning hakka püsiannetajana nende hobitegevuste toetajaks. Püsiannetaja tugi on hindamatu väärtusega, sest trennis käia ja hobidega tegeleda tahavad perekodude lapsed aasta ringi täpselt samuti nagu koos vanematega kasvavad lapsed. Anna neile püsiannetajana turvatunne, et nad saavad oma lemmiktegevusega tegeleda praegu ja ka edaspidi!

Panusta 3 eurot kuus ja kingid lastele eduelamusi, uusi kogemusi või toetad noori hariduse omandamisel, mis on elutähtis iseseisvasse ellu astumisel. Anna oma väike panus, et asenduskodus elaval lapsel oleks samasugune toetav ja arendav keskkond nagu meie oma peres kasvavatel lastel: http://www.heategevusfond.ee/joulupuu/pysiannetus

 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.