Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Jõulukingiks müts, mis just unes end ilmutas

Detsembris tegi SEB Heategevusfond teist aastat järjest üleskutse teha “jõulupuu-projekti” raames kingitused varjupaikades peatuvatele lastele. Aitäh, kõik 182 last leidsid omanimelise kingi jõuluvana kotist!

Igasse majja tuli jõuluvana pisut erineval ajal, aga kõikjale ikka suure puidust kelguga, mis kingikotte täis.

Nii mõnegi jaoks oli isikliku kingituse saamise kogemus esmakordne. Suur oli ka laste imestus, et kuidas jõuluvana ikkagi teadis, mida nad täpselt soovivad. Pikalt oli sagimist – vaja ju ka kõigi teiste kingid üle vaadata!

Jagan teiega laste mõtteid ja reageeringuid.
Kolmene Marta jutustas kasvatajale, et nad said kinke, sest nad on väga head lapsed. Hea on sellest „hea-lapse-jutust“ osa saada, sest tihti nad arvavad, et ema jättis nad varjupaika, kuna nad on pahad olnud. Jõululaupäeval olid kõik ühel meelel, et nad on head lapsed olnud ja Marta mängib oma jõulukingiks saadud nukunõudega iga päev.

Maksim (3) soovis jõulukingiks nukukäru, sest ta ei jaksanud enam käes hoides tassida titasid mööda tuba. Nüüd on Maksimil suur sära silmis ning näitab kasvatajale oma nukku sellise hoolivusega nagu see oleks tema õde või laps seal kärus.

Gerda (16) oli väga rahul saadud kosmeetikaga, sest seda oli tõesti palju. Kõige kihvtimateks pidas ta aga kõrvarõngaid, mis kohe kõrva pani ja mille eest ka palju komplimente sai.

Ketlyn (14) oli suure šokolaadi üle eriti rõõmus ja ehted riputas kohe külge, neid ei olnud tal varem üldse olnudki.

Viiesed Valeria, Heili ja Mari Liis said kõik, mis jõuluvanalt palusid – Barbid. Nüüd on igal ühel oma nukk ja saab mängida kakluseta, kes millise nukuga ja millises järjekorras askeldab. Nukuriideid vahetatakse ka omavahel suure lahkusega.

Hanna Liisa (4) kingitus oli suuuur hitt – ta sai klaveri! Terve õhtu oli laps oma pilli otsas ja sõna otseses mõttes kaifis erinevaid helisid, mis sealt tulid.

Reelika (15) on oma punase fliisist hommikumantli üle väga õnnelik. Tal on küll ka suur suguvõsa, kes talle kõik kinke saatsid, aga tüdruk ütles, et see punane-pehme-mõnus teeb talle kõige rohkem rõõmu.

Kirill (2) sai suuuuuuuure auto ja sõidab hommikust õhtuni mööda saali. Tundub väga rahulolev :)

Ralf (8) sai puldiauto ja sõidab Kirilliga võidu.

Kenneth (8) sai jõuluvanalt lego ning seda oli mõnus pikkade jõulupühade ajal koos kasvatajaga ilmajutte vesteldes kokku panna.

Janeki (16) pakis oli telefon. Ta ei jaga väga palju emotsioone, aga tunnustav mühatus „Mhmh!“ tähedab tema metakeeles, et kink on väga OK.

Meelise (8) kingipakis oli kogukas populaarteaduslik raamat ja hulgim dinosauruseid. Poiss on väga õnnelik.

Hendrik (22) rõõmustas tänulikult ja ütles, et temale kingitud autokraam on ainuõiged asjad õiges kohas!

Vitali (14) sai ka kingituseks puldiauto. Tema on poiss, kellele vahel meeldib päevaks jooksu panna, võttes eluks vajalikud asjad seljakotiga kaasa. Seekord käis ta korra ära jõulu esimesel pühal ja omale kalli puldiauto võttis kaasa :)

Risto (17) ja Riho (18) tegid kinkide lunastamiseks väikese kava koos tantsusammudega, mida eelnevatel õhtutel harjutati ja laulsid Anne Veski laulu. Maskeeringud olid loomulikult vastavad! Riho oli väga õnnelik Stingi elulooraamatu üle – nüüd on lugemist on mitmeks nädalaks! Risto sai just sellise mütsi nagu ta oli unes näinud!

Kõigi teiste laste silmad jäid muidugi püsima väikese Andra (2) kingitusel – see oli vist maailma kõige suurem pakk! Väikeste seas sai kiikhobust suur hitt – võeti kohe järjekorda ja kõik said kiikuda.

Aleksandra (4) sai jõuluvanalt nukukäru. See oli tema suur unistus. Pakki avades hakkas kohe kiljuma ja rõõmust hüppama - ikkagi päris oma nukukäru!

Ksenja (15) oli väga õnnelik oma parfüümi üle. Terve maja lõhnas pärast nii hästi. Ning isegi poisid proovisid selle lõhna enda peal ära 

Katrin (20) sai toidunõude komplekti, just nagu tal vaja oli. Oli kirjas, et pakk on jõuluvana-Lindalt. Terve õhtu otsis tüdruk, kes on see Linda, kellele aitäh saaks öelda. Tüdruk oli tõesti väga tänulik!

Ruslan (13) ütles kindlalt, et tema ei usu, et jõuluvanad on olemas. Pärval nägi ta postiljoni kinkidega maja poole tulemas, kes osad kingipakid varjupaika kohale toimetas. Kui jõuluõhtul sai ta pakist kätte kingituse, milles oli skeptilise-usuga-jõuluvanasse soovitud puldiga auto, siis oli ta vaimustunud ning ütles elutargalt: ”Need päkapikud on vist ikkagi olemas!” Tema pidas postiljoni heaks päkapikuks 

Rimant (13): "Vabseeeeeeeeeeeeeee!" Temal, koos kasvatajaga, kes seda kõrvalt nägi, läksid kinki avades silmad märjaks - mobiiltelefon oli nende jõulude ajal tema eluunistus!

Nadja (9) ja Ljuba (2) olid jõuluõhtuks kolinud varjupaigast edasi lastekodusse. Kuuse alt nimelise kingipaki saades olid nad üllatunud, et kuidas jõuluvana nad siit uuest kohast üles leidis ja ütlesid, et jõuluvana peab vist ikka väga tark mees olema.

Daniil (9) oli vapustatud Mp3 mängijast, see oli tema sõnul parim jõulukink tema elus.

Vennad Gennadi (5) ja Dmitri (6) jäid oma mänguautodega väga rahule. Tegemist on pigem üliaktiivsete poistega, aga uhked autod andsid neile jõuluõhtul tegevust pikaks ajaks.

Nathan Andreas (8) oli puldiga juhitavast Hummerist peaaegu šhokis. Poiss on pärit väga vaesest perest ning sellisest kingitusest oskas ta vaid unistada, aga unistuse täideminemine oli ilmselgelt üle kõige sündmus selles aastas.

Bret (13) tahtis kosmeetikavahenditega kingikotti avades trotsliku teismelisena oma tundeid varjata, aga ta ei suutnud oma emotsioone kontrollida ja oli silmnähtavalt rõõmus.

Ingrid (14) pani kohe kingiks saadud kõrvarõngad omale kõrva!

Aivar Andre (4) suur liiklusvaip sai hetkega poiste lemmikuks ning õhtu läbi mängiti sellel nii uute kui vanade mänguautodega. Ja see vaip oli nii suuuuur!

Viivian (16): „Mina soovisin saada kingituseks juuksesirgendajat - ja saingi! Kui juba pakkide kuhilas vastavat formaati nägin, aimas süda, et see on minu oma! Ja oligi!“

Siim (17) rõõmustas, et sai 500-kroonise kinkekaardi ning lubas, et ostab omale talvesaapad, sest ei taha niisama tühja-tähja peale ära raisata.

Annaliise (8) sai kingituseks nukunõude komplekti. Nüüd nad teevad õega kogu aeg süüa ja mängivad kohvikut, kutsudes külalisi lähemalt ja kaugemalt.

Anuliine (6): „ Mina sain ilusa nuku. Ma käin talle sageli pai tegemas, ta on nii armas. Ma võtan ta kogu aeg voodisse enda kõrvale, kui õhtul magama lähen.“

„Ma ei jõua!“ hõikas Jan-Markkuse (3) jõuluvanalt pakki vastu võttes ja kutsus appi. Poiss demonstreeris kasvatajale uhkelt oma veoautot ja näitab, mida sellega küll peale võib hakata. „Ja nüüd ma mängin arsti ka. Ma arstin oma karumõmmit,“ on poiss jätkuvalt tähtsust täis.

Anette (2) sai hüppepalli (sarvedega) ja nüüd ei raatsi ta seda käest loovutada. Hüpata ta sellega veel ei oska, küll aga ajab mööda tuba taga.

Ka sel aastal ei jäänud varjupaigas peatuvate laste soovid pelgalt soovideks ja unistusteks ...
Laste ja jõuluvana ning SEB heategevusfondi nimel suur tänu kõigile jõuluvana abilistele koos sõpradega tehtud kingituste eest! See tähendab palju! Kaunist aasta lõppu!

Triin Lumi, Jõuluvana abilisena kingituste logistika korraldamisel

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.