Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Järvamaa laste heaks otsitakse veel kahte päkapikku

jarvateataja.postimees.ee

Kaheksandat aastat järjest kogus SEB heategevusfond kokku ligi 1000 jõulukingi soovi lastelt, kelle koduks on asendus- või turvakodu. Nende seas olid ka Koeru, Paide ja Oisu asenduskodu laste soovid, millest kaks vajavad veel täitmist.

Jõulusoovide puu kavandi kaudu otsib heategevusfond häid inimesi, kes aitaksid nende laste südamesoovid täita. Tänaseks on annetajad 929st kingisoovist andnud oma panuse juba 852 kingi heaks, 77 päkapikku on veel puudu ja neist kaks ka Järvamaal.

SEB heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi selgitas, et sel aastal on 38 Järvamaa lapse unistused jõulupuul. Lisaks viie peremaja kingid, näiteks ühe pere lapsed unistavad koroonalauast ja monopoli mängust, et pimedatel talveõhtutel mängida. Teise pere lapsed unistavad ühisest külastusest Tartusse koos Eesti rahva muuseumi külastamisega.

Annetajal on võimalus anda oma panus Jõulusoovide puu projekti kaudu vanemlikku hoolt vajavate laste unistuste täitmiseks, valides soovide seast südamelähedane kingitus ning annetuse abil aidata täita ühe või mitme lapse kingisoov.

Triin Lumi ütles, et iga jõulusoov on eriline, selle taga on omaette lugu. «Teeme lapsele parima kingituse siis, kui paneme tähele tema soove ja mõistame nende soovide taga olevaid tegelikke vajadusi. Parim on jõulukink, mis pakub rõõmu ja arendab – olgu üllatus avastamiskihku sütitav, teadmisi proovile panev või mõnda uut oskust õpetav,» lausus ta.

Lumi tähelepanekut mööda on lapsed oma soovikirjades lahti mõtestanud, miks just see soov talle oluline on. «Olgu sooviks kõrvaklapid, mis aitavad aeg-ajalt omaette olla või tõukeratas, mis kiirendab teed koolist trenni või äratuskell, mis aitab õpilaskodu elanikul õigel ajal bussile jõuda – igal soovil on kindel mõte ja põhjendus,» selgitas ta.

Kui päkapikud on kingituse ära pakkinud, on annetajatel võimalik jõulupuul ka vaadata, milline kingitus annetuse eest lapse kingipaki sisse on pandud. Päkapikukontorisse on võimalus kiigata: www.youtube.com/watch?v=VBw2PSynjP8

Tehtud annetuste eest soetatakse jõulusoovide nimekirjas olevad kingitused, pakitakse need Kaubamaja vabatahtlike poolt ära ja saadetakse kingikotid laste turva- ja asenduskodudesse. Iga lapse soov on isiklik ja kõikide laste kingitused komplekteeritakse individuaalselt.

Allikas: jarvateataja.postimees.ee
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv