Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Ilves ja Ergma annetasid oma kirjutusvahendid heategevusoksjonile

Eesti Päevaleht

Vilniuses toimunud heategevuslik oksjon kogus riigijuhtide abiga uimastivastaseks ennetustööks 43 428 eurot.

Rahvusvahelise uimastivastase ennetustööga tegeleva sihtasutuse Mentor Foundation oksjonil pandi teiste seas enampakkumisele ka Eesti Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvese ja Riigikogu spiikri Ene Ergma allkirjaga kirjutusvahendid. Kokku koguti oksjoni käigus 43 428 eurot, mida kasutatakse Mentor-programmi läbiviimiseks Eestis, Lätis ja Leedus.

Oksjonit austas oma kohalolekuga Rootsi kuninganna Silvia, kes on Mentori president. Kuninganna ja programmi võtmeisikud külastasid Vilniuse Pilaitė linnaosas asuvat Mentor-programmiga ühinenud keskkooli ning osalesid Riiklikus Ooperi- ja Balletiteatris heategevuslikul kontserdil „Future Unplugged“, millele järgnes pidulik õhtusöök ja heategevuslik oksjon.

Üritusest võtsid osa Balti riikide uimastivastase võitluse võtmetegelased. Eestit esindasid Lastekaitse Liidu juhataja Alar Tamm, Sotsiaalministeeriumi nõunik Elmet Puhm, mittetulundusühingu tegevjuht ja Mentor programmi koordinaator Eestis Triin Lumi ning MTÜ SEB Heategevusfond ja AS-i SEB Pank juhatuse liige Eerika Vaikmäe-Koit.

Külaliste seas olid Põhja-Euroopa suurima börsioperaatori OMX asutaja dr Olof Stenhammar, SAS Grupi endine tegevdirektor ja president Jan Carlzon, Tetra Laval Grupi asepresident Jorgen Haglind, Glodman Sachsi endine partner ja Rootsi ühe suurima erapanga tegevdirektor Carl Palmstierna ja tuntud oksjonipidaja Hans Dyhlen.

MTÜ SEB Heategevusfond kogub annetusi vanemliku hoolitsuseta laste toetuseks. Fondi algusaastatest peale on toetatud Eestimaa erinevates piirkondades tegutsevaid laste varjupaikasid ja turvakodusid. 2011. aastal laiendab fond oma tegevust, kutsudes ellu toetusprogrammi kasuperede nõustamiseks ja hakates välja andma õppestipendiume vanemliku hoolitsuseta lastele.

Alates 2010. aastast on SEB Heategevusfond ka Mentor-programmi esindaja Eestis. Mentor-programm on rahvusvaheline suurprojekt, mille algatas 1994. aastal The Mentor Foundation. Tänaseks tegutseb mittetulundusühing 80 riigis, programmis osaleb üle 1,5 miljoni inimese. Tema Majesteet Rootsi kuninganna Silvia on sihtasutuse Mentor Foundation patroon. Rahvusvaheline Mentor-programm tegeleb ennetustööga, mis keskendub mõnuainete kuritarvitamise ennetamisele ja heaolu edendamisele noorte seas. Programmis osalejad on riskirühma kuuluvad lapsed ja noored vanuses 11–18 aastat.

SEB Eesti liitus programmiga 2010. aastal ja sama aasta märtsis alustas SEB Heategevusfond mentorprogrammiga, kus pilootaasta jooksul olid 11 SEB töötajat mentoriks 11–20 aasta vanusele noorele. Programm pakub SEB töötajatele võimalust kohtuda noortega ning õppida neid ja nende vajadusi tundma. Programmi läbiviimist Eestis sponsoreerib SEB Eesti.

Allikas: Eesti Päevaleht

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv