Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Hoolimisega uimastite vastu

Ajakiri Pere ja Kodu

Tema Majesteet Rootsi kuninganna Silvia kõnet pidamas15. aprillil toimus Vilniuses heategevuskontsert ja oksjon rahvusvahelise uimastivastase ennetustööga tegeleva sihtasutuse Mentor Foundation toetuseks. Mentor-programm, mille patroon on Rootsi kuninganna Silvia, on loodud laste ja noorte heaolu edendamiseks, eesmärgiga ennetada uimastite ja alkoholi kuritarvitamist kasvava põlvkonna hulgas. Alates 2010. aastast tegutseb programm ka Eestis.

„Noored vajavad enda kõrvale täiskasvanuid, kes oleksid neutraalsed ja kelle sõnumit neil on kergem vastu võtta,“ ütles Tema Majesteet Rootsi kuninganna Silvia pidulikul lõunal peetud kõnes.

Oksjonil pandi enampakkumisele ka Eesti Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvese ja Riigikogu spiikri Ene Ergma allkirjaga kirjutusvahendid. Kokku koguti oksjoni käigus 43 428 eurot Mentor- programmile Eestis, Lätis ja Leedus.

Eestit esindasid Lastekaitse Liidu juhataja Alar Tamm, Sotsiaalministeeriumi nõunik Elmet Puhm, Mentor-programmi koordinaator Eestis Triin Lumi, MTÜ SEB Heategevusfond ja AS-i SEB Pank juhatuse liige Eerika Vaikmäe-Koit ning Pere ja Kodu peatoimetaja Tiia Kõnnussaar.

Mentor-programmi esindaja Eestis on alates 2010. aastast SEB Heategevusfond. Programmi näol on tegu rahvusvaheline suurprojektiga, mille algatas 1994. aastal The Mentor Foundation. Tänaseks tegutseb mittetulundusühing 80 riigis, programmis osaleb üle 1,5 miljoni inimese. Rahvusvaheline Mentor-programm keskendub uimastite kuritarvitamise ennetamisele ja heaolu edendamisele noorte seas. Programmis osalejad on riskirühma kuuluvad 11–18 aasta vanused lapsed ja noored.

2010. aasta märtsis alustas SEB Heategevusfond mentorporgrammi pilootprojektiga: 11 SEB töötajat on mentoriks 11–20 aastastele noortele. „Paremad mentorid on tunnistanud, et mentorluse käigus õpivad ja arenevad nad ka ise,“ kinnitab Triin Lumi, SEB Heategevusfondi tegevjuht ja Mentor-programmi koordinaator Eestis. Programmi läbiviimist Eestis sponsoreerib SEB Eesti.

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv