Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Heategu kaalus õpilaste kingipakid üles

sakala.ajaleht.ee

Sel aastal Tarvastu gümnaasiumi kümnenda klassi õpilased omavahel tavapäraseid kingipakke ei teinud, vaid otsustasid Lauriin Meini eestvedamisel koguda annetusi sihtasutusele Perekodu ja Viljandi kodutute loomade varjupaigale.

Möödunud esmaspäeval viisid noored nii õpilaste, kooli töötajate kui lapsevanemate annetatud 18,8 kilogrammi komme ja maiustusi, lisaks õunu ja mänguasju Perekodu raske ja sügava puudega lastele ning 18 kilogrammi kassitoitu Viljandi kodutute loomade varjupaigale.

Õpilaste algatus

«Sealt öeldi õpilastele, et kasse on hästi palju ja kassipoegade söögiga on kitsas,» lausus klassijuhataja Ly Haan.

Klassijuhataja sõnul oli heategevusprojekt õpilaste endi algatatud. Detsembri hakul tuli Lauriin Mein klassikaaslaste ette mõttega pidada enne jõule meeles neid, kes vajavad rohkem tähelepanu. «Algul, kui selle mõtte välja käisin, mu klassikaaslased suurt vedu ei võtnud või vähemalt minule nad seda välja ei näidanud, aga nii nädala pärast tulid nad ja ütlesid, et teeme ära,» rääkis Mein.

Nii sündiski otsus minna Perekodusse ja pakkuda seal sügava ja raske puudega lastele natuke abi ja mängida nendega. «Aga kuidas sa ikka tühja käega lähed. Nii see korjandus jõulukommide saamiseks algaski,» lisas õpetaja.

Projekti eestvedaja võttis ühendust nii Perekodu kui loomade varjupaigaga ning mõlemad olid ettevõtmisega päri. «Eriti tore oli õpilaste mõte puuetega lastele esineda ja nendega mängida,» lisas õpetaja.

Siis käisidki Lauriin Mein ja Alice Lippa läbi kõik klassid ja tutvustasid oma ettevõtmist.

Üleeile jõudis kätte see päev, mil õpilased läksid annetusi kätte viima. Neile oli toeks veelgi kohalikku rahvast, sest nagu Haan ütles, aitas õpilasi mittetulundusühing Tarvastu Kool, kes võttis enda kanda bussiarve.

Soov head teha

Tarvastu gümnaasiumi noored polnud aga ainsad, kel nende pühade eel jagus soovi Perekodu lapsi rõõmustada. Perekodu juhataja Hilka Raba sõnul käisid eile nende juures päkapikud Kesklinna kooli VI-c klassist. Nemadki tõid lastele maiustamist ja mõned mänguasjad.

«Ka nende õpilaste mõte oli, et jätavad omavahel jõulukingid tegemata ja teevad need meie lastele,» ütles Raba. Ta rääkis, et õpetaja Kaja Orobkol oli kaasas neli õpilast, kuid selgus, et kõik lapsed olid olnud huvitatud Perekodusse tulekust, ning lepiti kokku, et järgmiste jõulude ajal tulevadki nad külla kogu klassiga.

Jakobsoni kooli VIII–IX klassi bänd lubas tulla Perekodusse esinema sõbrapäeval. Samuti võttis sihtasutusega ühendust Saarepeedi kooli lapsevanem, kuid tema sõnul oli alles kaalumisel, kas teha jõulukingitus Perekodu lastele või loomade varjupaigale.

Sel aastal on Hilka Raba sõnul olnud Perekodul rohkem abilisi kui mullu. Üle-eestilised asenduskodude toetajad on SEB heategevusfondi jõulusoovide puu, hambakliinik Nordic, kes kinkis kõikidele asenduskodu lastele bambushambaharjad, ning «Prillitoosi» saade, kelle üleskutse peale kudusid pensionärid asenduskodude lastele kindaid ja sokke. Neid tullakse kätte andma uue aasta algul. Samuti on Perekodu lapsi juba mitu aastat toetanud spordiklubi MyFitness, kes kogub liikmetelt maiustusi, et need lastele tuua. Tallinna RoundTable’i klubi on teinud siinsetele asenduskodude peredele jõulukingid: kellele televiisori, kellele uued nõud või diivanikatted. Veel on ka eraisikutest annetajaid, kelle abiga on erivajadustega lastele igasse rühma saadud CD-mängijaid, komme ja mänguasju.

Tagasi vaadates tähendas Hilka Raba, et tänavusega võrreldes oli eelmisel aastal toetajaid väga vähe, kuid mõned aastad varem on samuti leidunud neid klasse, kes oma jõulukingid on Perekodu lastele toonud. 

Allikas: sakala.ajaleht.ee

 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv