Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Heategevusfondi jõulupuul on tänavu 1045 lapse kingisoov

sakala.ajaleht.ee

Kuuendat aastat järjest on kogutud enam kui tuhande vanemliku hoolitsuseta lapse jõulukingi soovid, et jõulukuu jooksul leida «Jõulupuu» projektiga head inimesed, kes aitaksid need laste salasoovid täita.

Jõulusoovide puu projektiga koguti sel aastal taas kokku Eesti asendus- ja turvakodudes elavate laste jõulusoovid ning riputati need aadressil www.heategevusfond.ee/joulupuu paiknevale jõulupuule. Tänavu on jõulupuul 1045 lapse jõulusoovid ning lisaks asenduskodude peremajade 122 soovi.

SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi sõnul on turva- või asenduskodu lapsed täiesti tavalised lapsed oma tavaliste soovidega.

Jõulupuult saavad need, kel soov vanemliku hoolitsuseta lastele jõulurõõmu saata, valida ühe lapse jõulusoovi ning annetada selle soovi täitmiseks raha. Tehtud annetuste eest soetab SEB Heategevusfond jõulusoovide nimekirjas olevad kingitused, pakib need ära ja saadab kingikotid laste turva- ja asenduskodudesse. Iga lapse soov on isiklik ja kõikide laste kingitused komplekteeritakse individuaalselt. Kingipakid jõuavad lasteni jõulupühadeks.

Kingisoovid on erineva suurusega: šampoonist ja soojadest kinnastest kuni jalgratta ning mobiiltelefonini. Suuremate soovide täitmiseks soovitab fond koguda kokku heasoovlikud sõbrad ja nii võivad ka kopsakamad kingisoovid teoks saada.

Varasemate aastate statistika näitab, et jõulude ajal turvakodusse sattuvate laste arv kasvab, sest vanemad kipuvad jõulude eel rohkem stressis olema ja seetõttu tekivad tülid kergemini.

Kogu annetatud kingiraha läheb täies mahus kingituste ostmiseks, kõik muud kulud, mis lähevad näiteks pakkematerjali ja transpordi peale, kannab fond.

 

Allikas: Sakala
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv