Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Heategevusfond toetab turvakodude lapsi kõrghariduse omandamisel

ERR Uudised

34 vanemliku hoolitsuseta noort, kes õpivad kutseõppeasutuses või kõrgkoolis, saavad SEB heategevusfondilt hariduse omandamiseks stipendiumi.

Sel aastal eraannetajate ja asutuste toel käivitunud stipendiumifond on 26 000 euro suurune, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Stipendium on mõeldud nendele noortele, kes on üles kasvanud asendus- või turvakodus või eestkoste- või hooldusperes ja tahavad edasi õppida kutsekoolis või kõrgkoolis. Stipendium on õppemaksuks või õppevahendite ostmiseks või igapäevaste toimetulekukulude katmiseks.

Stipendiumi taotles 84 noort, sai aga poole vähem. Otsustavaks sai taotleja motivatsioon eriala õppida. Toetussumma ulatub ühe noore kohta 300 eurost 600-ni. Stipendium annab nendele tublidele noortele võrreldes tavaperedes kasvanud noortega edasiõppimiseks võrdsemad võimalused.

"Stipendiumitaotlejad õpivad üle Eesti väga erinevates koolides: on Tartu ülikooli tudengeid, Tallinna ülikooli tudengeid ja maaülikoolist. Aga on ka väga palju õpilasi erinevatest kutseõppeasutustest Lääne-Virumaalt, Ida-Virumaalt, Järvamaalt ja Tallinnast," selgitas SEB heategevusfondi projektijuht Kati Käpp.

Stipendiaatide seas on tulevasi sotsiaaltöötajaid, noorsootöötajaid, ehitajaid, pagareid, kondiitreid, kokkasid, politolooge ja maastikuarhitekte. Stipendiaatidest üks õpib Soomes Sibeliuse akadeemias.

"Me tahaksime teha nii, et aitame meie stipendiaate õpingute lõpuni. Me planeerime anda stipendiumi välja kaks korda aastas. Ja kui me oleme juba korra asunud ühte taotlejat toetama ja tal endal on motivatsiooni ja tahtmist edasi õppida ja õpingud lõpuni viia, siis me püüame võimalusel teda aidata," rääkis Käpp.

Stipendiaadil tuleb igal semestril uus taotlus esitada ja fondi õpingutega kursis hoida.

Allikas: ERR Uudised

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv