Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Heategevusfond korraldab tavapere toeta jäänud lastele karjääripäeva

pealinn.ee

Täna, 4. märtsil korraldab SEB Heategevusfond noortele, kellel puudub tavapere tugi, karjääripäeva. Karjääripäev koosneb erinevatest töötubadest, kus noored ammutavad uusi teadmisi rahatarkusest, küberturvalisusest ja ka sellest, mis hetkel tööturul toimub.

"Mida varem noored kübermaailmaga tutvust teevad, seda varem on vaja hakata tõstma nende teadlikkust, millised ohud kübermaailmas valitsevad. Hea on olla ohtudega enne kursis, kui nad probleemiks võivad saada. Oluline on ennast nende ohtude eest kaitsta," ütles SEB Balti e-kanalite turbejuht Heigo Tark.

Karjääripäev on mõeldud SEB Heategevusfondi stipendiumi saanud noortele. Nende hulgas on nii õpinguid alustavaid kui ka jätkavaid noori, kes elavad asenduskodus, sugulaste eestkostel või hooldusperedes. Lisaks annab fond stipendiume ka noortele lapsevanematele, kes on vanemaks saanud enne 19-eluaastat. Fond toetab noorte õppemaksu tasumist, õppevahendi soetamist, igapäevast toimetulekut õppimise ajal ning noortel lapsevanematel ka lastehoiu maksu tasumist.

Pühapäevane karjääripäev koosneb erinevatest töötubadest, kus noored ammutavad uusi teadmisi nii rahatarkusest, küberturvalisusest kui ka tööturul toimuvast. Karjääripäeva juhatab sisse Polygon Teatri asutaja ja juht Tamur Tohver teemal "Enesekindlus". Kaubamaja personalikonsultant Tiia Orav räägib noortele, milline on nende roll sobiva töö leidmisel. SEB rahatarkuse projekti eestvedaja Diana Zintšenko jagab noortele teadmisi planeerimisoskusest ja sellest, kuidas rahalised võimalused targalt isiklikku eelarvesse sobitada. SEB Balti e-kanalite infoturbe juht Heigo Tark selgitab lahti kübermaailma ohud. Maarja Kuldjärv sotsiaalkindlustusametist jagab noortele infot tugiteenustest.

Päeva lõpetab kogemusnõustaja Immanuel Volkonski arutlusega teemal "Kas inimene võib muutuda?"

Sel aastal annab SEB Heategevusfond välja õppestipendiume 50 000 euro ulatuses.

Allikas: pealinn.ee

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv