Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Heategevusfond jagab tavapere toeta jäänud noortele õppestipendiume

pealinn.ee

SEB heategevusfond jagab sügisel 50 000 euro mahus 150 õppestipendiumi neile noortele, kel puudub tavapere tugi.

"Kui tavaperedes kasvavad lapsed saavad iseseisvaks järk-järgult, õppides oma vigadest ja saades lähedaste juhendamist ja toetust, siis riigi eestkostel olevatele noortele tuleb täiskasvanuks saamine kindlal kuupäeval ja ilma eelneva ettevalmistuseta," ütles heategevusfondi projektijuht Merike Villard SEB pressiteate vahendusel, vahendas BNS.

"Valmistamaks noori ette iseseisvaks eluks, annab fond kaks korda aastas välja õppestipendiume ning korraldab iseseisvaks saamiseks põhjaliku koolituspäeva. Mõlemad algatused võimaldavad noortel majanduslikult turvalisemalt koolis õppida ning saada kogemus, kuidas võimalikult eesmärgipäraselt oma sissetulekut kasutada."

Stipendium võimaldabki asenduskodus või sugulaste eestkostel ja hooldusperedes elavatel noortel valmistuda iseseisvaks eluks, mis on riskiperede lastele tavaliselt suureks väljakutseks. Enne stipendiumite kättesaamist ootab noori ees karjääripäev SEB innovatsioonikeskuses, mille raames jagatakse teadmisi karjääriplaneerimise, küberohutuse, isikliku eelarve koostamise ja planeerimise kohta.

Villardi sõnul vajavad asendushooldusel viibivad noored iseseisvaks hakkamasaamiseks nimelt mitte ainult rahalisi vahendeid, vaid ka kõige lihtsamaid rahaplaneerimise oskusi. Võrreldes peres kasvavate lastega ei näe lastekodulapsed iga päev oma vanemate või lähedaste näitel seda, kuidas rahaga ümber käiakse ja milliseid oskusi erinevad tegevused vajavad.

Allikas: pealinn.ee
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv