Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Genka pani varjupaigalapsed räppima

Pärnu Postimees

Möödunud reedel toimus Pärnu lastekodu helistuudios Pärnu pereabikeskuse lastele muusikateemaline töötuba, mida juhtis räppar G-Enka.


G-Enka eesmärk oli julgustada lapsi oma mõtteid, unistusi ja kogemusi sõnadesse panema ning näidata, et selleks ei pea olema muusikaalast eriharidust.

“Kui lapsed ütlevad mulle, et nad ei oska laulda, vastan alati, et mulle väga meeldib muusika ja mina ka ei oska laulda, just sellepärast räpingi,” ei näe G-Enka põhjust, miks viisipidamatus peaks segama riimiseadmist.

G-Enka sõnade kohaselt on räppimine kõigest luuletus, millel on riim. Räppar rääkis Pärnu pereabikeskuse lastele sellest, et ükskõik mida tehes on kõige olulisemad tahtmine ja idee. Ideed leida pole keeruline, sest inspiratsioon on igal pool meie ümber.

Pärast G-Enka julgustavat monoloogi said lapsed paberi-pliiatsi kätte ja võimaluse ise neljarealine riim kokku panna. Töötoas osalenutel lubati enda kirjutatud read Pärnu lastekodu helistuudios linti laulda, kuid seda võimalust kasutas vaid kaks vähem tagasihoidlikku, kellest pisem räppis oma luuletuse asemel Tanel Padari ja The Suni laulu “Kuu on päike”.

G-Enka kiitis lastekodupoiste ehitatud stuudio kvaliteeti ja lubas, et “Kuu on päike” kaver saab Tanel Padarile edasi antud.

Räpiteemaline töötuba sai teoks MTÜ SEB Heategevusfondi toel, samalaadsed üritused toimuvad Tallinnas, Tartus ja Narvas.

SEB Heategevusfond toetab Pärnu pereabikeskust teist aastat 150 000 krooniga, mille eest finantseeritakse laste huvi- ja vabaajategevust, võimaldatakse erialast koolitust varjupaiga töötajatele ning suhtlemiskoolitust lastele.

Pärnu pereabikeskuse juhataja Irene Petersoni sõnade kohaselt annab SEB Heategevusfond väärika panuse laste vabaja sisustamisse.  „Varem saime küsida toetust näiteks mõnele kontserdile minekuks, nüüd anname edasi oma mõtteid ja soove selle kohta, millised üritused lastele toimuda võiksid,“ ütles Peterson.

Peale G-Enka tood SEB Heategevusfond Pärnu pereabikeskuse lastele suvel külla muusikutest jalgpallurid.

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv