Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Fond ootab stipendiumile kandideerijaid

valgamaalane.ee

MTÜ SEB Heategevusfondi õppestipendiumi saavad taotleda eestkoste-, hooldus-, turva- või asenduskodudes elavad noored. Stipendiumile on oodatud kandideerima ka noored emad.

Stipendiumifondi suurus 2015. aastal on 50 000 eurot ja taotluse esitamise tähtpäev on 25. september. Stipendiume rahastatakse fondi laekunud annetustest ja fondi varade investeerimise tulemusel teenitud tulust.

Stipendium on mõeldud:

    õppemaksu tasumiseks,

    õppevahendite soetamiseks ja/või

    igakuiseks isemajandamiseks,

    lastehoiu (lasteaia) maksu tasumiseks (noore ema stipendium).

MTÜ SEB Heategevusfondi projektijuht Merike Villard kinnitas, et fondi 7000 annetaja järjepidev igakuine annetus on loonud vundamendi vanemlikku hoolt vajavate noorte stipendiumiprogrammile haridustee alustamiseks või jätkamiseks.

«Seetõttu on just püsiannetus väga olulise kaaluga, kuna laps vajab märkamist ja toetust igakuiselt. 2015. aasta kevadel andis heategevusfond välja 70 õppestipendiumit. Hea haridus toetab noort tulevikuotsuste tegemisel ja annab tavaperes kasvavate eakaaslastega sarnasemad võimalused,» lisas ta.

Stipendiumile võivad kandideerida kõik kuni 26aastased eestkosteperes, hooldusperes, turva- või asenduskodus elavad noored, kellel soov alustada või jätkata oma haridusteed, õppides täiskoormusega kutseõppeasutuses või kõrgkoolis.

Stipendiumi saavad taotleda ka noored emad, kes emaks saanud enne 19. eluaastat ja on stipendiumi taotlemise ajal alla 26aastased ning soovivad alustada või jätkata oma haridusteed, õppides täiskoormusega põhikoolis, gümnaasiumis, kutseõppeasutuses või kõrgkoolis.

Vajalikud dokumendid taotluse esitamiseks on leitavad fondi kodulehelt.

Allikas: valgamaalane.ee

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv