Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Fjodori garaaž – suured poisid tegid teoks väikese poisi jõuluunistuse

Detsembri alguseks oli enamik jõulusoovide puul rippuvatest unistustest lahkete annetajate abil täidetud, ent mõne soovi teostamine osutus keerulisemaks, kui esialgu arvata võis. Kuigi päkapikud olid varakult märganud ühe väikese poisi pealtnäha üsna tavapärasena tundunud soovi, ei suutnud nad seda kohe täita. Aga kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähem! SEB Heategevusfondi valvepäkapikk Triin Lumi palus pisipoisi soovi täitmiseks abi oma headelt koostööpartneritelt Age reklaamibüroost ja nii sai teoks veel üks jõuluime.


Age Reklaam OÜ koostöös Vivendi puidu- ja paberistuudio päkapikkudega on väga rõõmsad, et said jõulusoovide puu täitmisele ka omalt poolt kaasa aidata. Päkapikula jõulumajas nr 5 elava 5-aastase Fjodori sooviks oli saada oma mänguautodele garaaž, et ta saaks õhtuti masinad turvaliselt „koju“ kutsuda. Kuna sellesarnast poest leida ei ole, otsustasid suured ja väikesed päkapikud oma usinate näppude all valmistada Fjodorile papist, puidust ja värvilisest paberist uhke kahekordse autode kodu. Kahe õhtuga valmiski kuue garaažiboksi ja teisel korrusel asuva varjualusega ehitis, kuhu autod mööda kaldteed ilusti sõita saavad.

Age projektijuhile Raidile tundus omavalmistatud garaaži mõte algul pisut pelutavgi, sest tänapäeval muretseb ju ka jõuluvana mänguasju poest ja väikeste meeste „autotööstusega“ konkureerimine tundus suure väljakutsena. Siiski oldi valmis pikemalt mõtlemata käed külge lööma, sest käsitsi tehtu seljatab masstoodangu oma unikaalsuse ja erilisusega. Miks mitte meisterdada kamba peale valmis üks garaaž just nii, nagu omal ajal lapsena tehtud sai – olemasolevatest vahenditest.

Mõeldud-tehtud! Kuna aega nappis, tuli asuda kohe tegudele. Kõigepealt tuli komplekteerida tiim suure südamega inimestest, kes hoolivad tõelistest väärtustest. See oli lihtne, sest reklaami vallas töötab ehedust hindavaid inimesi omajagu ja neil on omakorda sõbrad, kel headest ideedest iial puudust ei tule. Nõnda nakatas Rait oma hasardiga veel mõned „suured poisid“, kellel mõte unustatud aja taasloomisest südame soojaks tegi ning suu kõrvuni kiskus.

Idee tehti teoks Raidi sõprade juures ühes väikeses töökojas, kus on olemas kõik vahendid lõikamiseks-kleepimiseks-saagimiseks. Rohkem sõnade, ideede ja sügavat tähendust sisaldavate mõtete kui haamri või akutrelliga opereerima harjunud mehepoegadest ei teadnud küll keegi suurt midagi projekteerimisest ja insenertehnilistest lahendustest, kuid ülla eesmärgi nimel hakati lihtsalt ühest otsast pihta.

Esimesena sai paika pandud „projekti“ nimi – „Fjodori garaaž“. Tõsi küll, suures tuhinas unustati hiljem z-tähe katus ära … Seejärel laskuti üheskoos 5-aastase poisi mõttemaailma, et autodel oleks soe ja tore ja turvaline. Sellist garaaži nagu Fjodoril ei leia kusagilt netist – see saab olema üksainus ja eriline ning just täpselt selline, nagu üks poiss võiks oma unistustes soovida. Kõhuli põrandal, pead koos, tähtaeg kukil tiksumas, valmis paberist, papist ja puidust uhke garaaž. Siis sai esimene õhtu läbi.
Järgmisel päeval sai kuue boksiga garaaž rõõmsa värvikrundi ja garaažiuksed mõnusad puidust nupud külge: Fjodori garaaži mahub sisse auto mõõtudega 6,5 x 10 cm. Teise päeva õhtul silmitses tiim hardas vaikuses hetke oma kätetööd … Siis lagunes lapsepõlve lummus, ent õnnetunne ei kadunud. Igamehe silme ette kangastus pisipõnni õnnelik nägu. Mis sest, et meistrimehed seda ise ei näe, kogesid nad viivuks seda tunnet, mida kogeb Fjodor oma kingipakki avades.

Meistrimehed ja nende sõbrad soovivad Fjodorile ja ta autodele rõõmurohkeid jõule ja kaunist aastalõppu!

Triin Lumi

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.