Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Cirque Du Soleil viis läbi tsirkusekunsti töötoa eesti lastele

Neljas

Täna, 7. aprillil osalesid turva- ja asenduskodudes viibivad lapsed Cirque du Soleil’ tsirkusekunsti töötoas Saku Suurhallis. Sellele järgnes Päikesetsirkuse kogupere etendus Alegria, mida said nautida kõik 160 Eestimaa erinevatest asenduskodudest kohale sõitnud osalejat: Ida-Virumaalt, Põlvamaalt, Tartust, Harjumaalt ja Tallinnast jm.

Mitmekesine päev algas Cirque du Soleil’ meeskonna korraldatud töötubadega, kus lapsed õppisid professionaalide käe all kukkumiskunsti, klounide komejandi oskusi, said proovida selga etenduses kasutatavaid kostüüme ja teha mälestuseks pilte jmt – kõik see oli korraldatud vaid töötoas osalevatele laste heaks. Lapsed ei olnud täna ainiti pealtvaataja rollis, aga proovisid ise kätt hingematvate numbrite esitamisega ja seda professionaalse tsirkusemeeskonna toetamisel. Iga laps sai kingituseks ka riisipallid, millega saab kodus harjutada zhonglöörimist. Eksklusiivne ekskursioon viis lapsed lavatagustesse ruumidesse, kus tehti viimaseid ettevalmistusi tsirkusetuuri täna etenduvateks viimasteks Tallinnas toimuvateks etendusteks.
Osalevate laste seast leidis tsirkusemeeskonna poolt äramärkimist üks 10-aastane poiss, kelles peituvate talendioskuste arendamiseks lubas vaimustunud produktsioonimeeskond koos BDG’ga välja anda erikingituse tema ande edasiarendamiseks.
Töötoas osalemise järel ootas lapsi kõhtutäitev lõunasöök ning osalemine etendusel, kus kõik staarartistid laval olid nende tuttavad!

Kõik lapsevanemad teavad, kui tähtis on laste motiveerimine, innustamine, erinevate kogemuste pakkumine jmt, et lastel oleks võimalik suureks kasvades „oma tee“ leida. Triin Lumi, SEB Heategevusfondi tegevjuht kommenteeris: „Lapsi mõjutab suurelt see, milliste erinevate eeskujudega nad kokku puutuvad ning mitte kõik nt telerist saadud eeskujudest pole positiivsed. Saada osa suurejoonelise lavamängu saladustest on meie asendushooldusel viibivate laste jaoks väga väärtuslik, sest kahjuks on need lapsed oma elus kuulnud palju seda, et nad ei ole milleski head.. Kohtumine oma ala professionaalidega andis kindlasti lastele enesekindlust ja oli neile innustuseks leida oma hobi, millele pühenduda.“

Tsirkusekunsti töötuba asendus- ja turvakodudes peatuvatele lastele sai teoks MTÜ SEB Heategevusfond, BDGle kuuluv kontserdiagentuur FBI ja Cirque du Soleil’ meeskonna koostöös.

Allikas: Neljas
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv