Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Cirque du Soleil õpetas tsirkusekunsti Eesti lastele

Just24.ee

Reedel, 30. detsembril osalesid turva- ja asenduskodudes viibivad lapsed Cirque du Soleil tsirkusekunsti töötoas lavataga Saku Suurhallis . Sellele järgnes Päikesetsirkuse kogupere etendus, millest said osa kõik 130 Ida-Virumaalt, Pärnust, Tartust, Harjumaalt ja Tallinnast kohale sõitnud last.

Mitmekesine päev algas täna hommikul Cirque du Soleil meeskonna korraldatud töötubadega, kus lapsed said õppida professionaalide käe all kukkumiskunsti, klounide komejandi oskusi ja maskide valmistamist. Lisaks oli lastel võimalus nautida klounide duetti ja hingematvaid numbreid õhuakrobaatide esituses ning saada osa haruldaselt osava žonglööri etteastest, mis oli korraldatud vaid nendele lastele. Eksklusiivne ekskursioon viis lapsed lavatagustesse ruumidesse, kus tehti viimaseid ettevalmistusi algavaks etenduseks.

Töötoas osalemise järel õhkas 11-aastane Marina Ida-Virumaalt: „Oo, ma sattusin täna muinasjutumaailma. Ma õppisin etendusest pärit laulu ja ma oskan seda nüüd päris artistidega ju etenduse ajal kaasa laulda!“ Seitsmesel Taavil tulid kõik lavalise kukkumise trikid välja nagu oma ala elukutselistel ning ta sai selle eest ka Cirque du Soleil meeskonnalt kiita.

Triin Lumi, SEB Heategevusfondi tegevjuht kommenteeris: „Saada osa suurejoonelise lavamängu saladustest oli meie laste jaoks väga väärtuslik! Kahjuks on need lapsed oma elus kuulnud palju seda, et nad ei ole milleski head.. Tänane kohtumine oma ala professionaalidega andis kindlasti lastele enesekindlust ja oli innustuseks leida oma hobi, millele pühenduda.“

Päikesetsirkuse kunstiline juht Neelanthi Vadivel jagas: "Meil on hea meel anda oma panus kohaliku kogukonna heaks ning anda võimalus ka neile, kellel selleks muidu võimalust pole!"

Cirque du Soleil meeskonna liikmed kinkisid töötubades osalenud lastele veel jõulude puhul väga erilised ja isiklikud kingitused. Lumi lisas: „Lapsed olid väga liigutatud ainuüksi sellest, et neile kingitus tehti. Rõõmu ja tänutunde kõrval oli kingituse sisu juba teisejärguline. Usun, et meie lapsed kogesid täna midagi sellist, millest saavad jõudu ka eelseisval, 2012. aastal!“

Lisaks tegid Päikesetsirkuse liikmed annetuse, et anda panus Eestimaa laste heaolu parendamiseks ja nende toetuse eest soetatakse Narva Laste Turvakodusse sportimisvahendid pallid, maadlusmatid, ronimispuud jms.

Tsirkusekunsti töötuba asendus- ja turvakodudes peatuvatele lastele sai teoks SEB Heategevusfondi, BDGle kuuluv kontserdiagentuur FBI ja Cirque Du Soleil meeskonna koostöös.
Tallinnas, Saku Suurhallis etendab Päikesetsirkus 28.detsembrist - 1. jaanuarini oma kuulsaimat ja juba klassikaks saanud kogupere showd «Saltimbanco», kus on oskuslikult liidetud kõrgetasemeline akrobaatika ja tsirkusekunst.

MTÜ SEB Heategevusfond on loodud vanemliku hoolitsuseta laste heaks, et toetada nende arengut ja toimetulekut. Fond kogub annetusi ja teostab aasta ringi mitmesuguseid projekte turvakodudes peatuvate laste toetuseks, toetab kasuperede nõustamist, annab välja stipendiume ja koordineerib Mentor-programmi.

Allikas: Just24.ee

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv