Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Baleriin Age Oks innustas väikeseid tüdrukuid tantsuga tegelema

Neljas

Täna kihas rõõmsalt Rahvusooper Estonia maja, kui SEB Heategevusfondi eestvedamisel sõitsid külla 400 turva- ja asenduskodudes peatuvat last üle Eesti, et osa saada kogupereballetist „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi“ ning osaleda balletitunnis ja etendusele järgneval ekskursioonil lavatagusesse maailma. Sündmusele olid osalejad sõitnud kohale Eestimaa erinevatest piirkondadest: Tartust, Tallinnast, Pärnust, Viljandimaalt, Ida-Virumaalt, Põlvamaalt, Harjumaalt jm.

Etenduse eel ja järgselt ootas lapsi elamusterohke ringkäik teatrimaja tagaruumidesse. Mitmekesise päeva raames kiikasid lapsed lavale ja orkestriruumi, grimmituppa, näitlejate garderoobidesse, maali- ja dekoratsioonisaali ning võtsid osa balletitunnist, kus proovisaalis panid oma painduvuse proovile, proovisid varvaskingi, kuulasid balleti ajaloo värvikamatest hetkedest lugusid jpm. Teiste seas jagas balletitunnis lastele innustust Age Oks: „Mind tõi balleti juurde armastus tantsu vastu ning pärast kõiki neid aastaid hoiab mind balleti juures ikka armastus selle tantsu vastu.“

SEB Heategevusfond tegevjuht Triin Lumi laiendas teatrikülastuse eesmärki: „Tähtis on anda institutsioonis kasvavatele lastele võimalus kogeda ning motiveerida ja innustada neid erinevate elukutsete maagiast, et suureks kasvades oleks lihtsam leida „oma tee“. Rahvusooperi Estonia külastamine, kohtumine balletitantsijatega ja teiste teatris töötavate inimestega, annab lastele enesekindlust ning on neile innustuseks leida omale hobi - mõte, millele pühenduda.“

Allikas: Neljas

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv