Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Auga teenitud maratonimedal

SEB 14. Tartu Rattamaratoni lastesõitudel osalesid laupäeva pärastlõunal enam kui 2000 osaleja seas ka 50 turvakodudes peatuvat last. Sel aastal oleme turvakodude lastega võtnud osa mitmest rahvaspordiüritusest (suusamaraton, Maijooks, Narva Energiajooks, Sügisjooks jt) ning tänane rattamaraton oli lõpuürituseks turvakodude laste sportlikule suvele, mil SEB Heategevusfondi toel osaleti paljudel spordipäevadel.


Mitu päeva varem vaatasid lapsed hoolikalt üle oma rattad ja kiivrid, et veenduda, kas kõik on ikka olemas ja korras. Rattamaratoni hommikul ootasid lapsed, rinnas uhke osalejanumber, kannatamatult oma starti. Hoolimata väikestest põrutustest ja porisest rajast läbisid kõik lapsed oma 500 m kuni 5 km raja, kuhu nad olid jagatud vastavalt vanusegrupile. Seitsmene Tiina Pärnumaalt tõdes: "Halb asi oli ratta seljast kukkumine, nüüd on kõik kohad sinikaid täis ning rattad on ka üleni sopased. Aga kimada oli tore!"

Finišis olid kõik väga õnnelikud saadud auhinnakoti ja võidumedali üle. Kümnene Anton Tallinnast ütles minimaratoni rajalt saabudes: "Mina igatahes tegin juba mitu päeva trenni ja harjutasin aktiivselt selleks maratoniks ning tegin tööd, et oma tänane esimene medal auga välja lunastada!"

Paljud lapsed tegid oma rattadebüüdi just nende jalgratastega, mis on ostetud 2009. aasta suvel toimunud kampaania "Aita jalgratas kokku panna!" abil. Selle kampaaniaga aitasid annetajad lisaks ratastele osta turvakodudele ka kiivrid, pumbad, rattalukud, rattahoidjad ning helkurvestid turvaliseks liiklemiseks. Nüüdseks on need jalgrattad lapsi sporti tegema innustanud juba kolm aastat.

Loodame, et rattapedaale vändates saavad turvakodudes peatuvad lapsed kergemini võitu oma hirmudest ja muredest.

Triin Lumi

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.