Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Ametikoolis õppiv Sandra Urviste sai stipendiumi

Meie Maa

Oktoobri alguses kuulutati välja SEB Heategevusfondi stipendiumid, mis mõeldud vanemliku hoolitsuseta 15–20-aastastele noortele. Üks tänavune stipendiaat oli ka 20-aastane Sandra Urviste, kes õpib Kuressaare ametikoolis teisel kursusel tarkvara ja andmebaaside haldust.

“Taotlesin stipendiumi ka eelmisel aastal, kuid siis ma valituks ei osutunud. Selle võrra olin ma nüüd rohkem üllatunud ja rõõmus,“ ütles Pärnumaalt pärit Sandra. SEB Heategevusfondi projektijuht Kati Käpp ütles Meie Maale, et Sandrale otsustati stipendium anda n-ö kahes osas.

“Stipendiumikomisjon toetab Sandrat 400 euroga õppevahendite ostmisel. Süsteem on üles ehitatud selliselt, et noor valib endale näiteks õppetööks vajaliku arvuti vms ja siis meie kanname vastavale poele raha ettenähtud summas üle,“ rääkis Käpp.


Lisaks sellele saab Sandra igakuise isemajandamise raha 100 eurot kuus, mis laekub viie kuu jooksul tema kontole. See on raha, mida noor saab Käpa sõnul kasutada oma igapäevasteks kulutusteks.


Fondi stipendium on mõeldud õppemaksu ja õppevahendi eest tasumiseks või igakuiseks isemajandamise rahaks. “Stipendiumi taotlemisel peab noor kirjutama motivatsioonikirja, milleks raha vaja on. Näiteks ostis üks Ida-Virumaal elav ja elektrikuks õppiv noormees stipiraha eest jalgratta. Seda oli tarvis, et sõita praktikakohta, mis asus pisut linnast väljas,“ tõi Käpp näite.
Kõik stipendiumi taotlejad kutsuti oktoobri alguses stipendiumipäevale, kus jagati nõu majandamisküsimustes. “Raha võime ju noortele anda, aga igapäevast majandamist on samuti vaja õppida. Asenduskodus kasvanud noor ei pruugigi isemajandamisega enne kokku puutuda, kui asenduskodu teenus on läbi ja siis pole enam kellegi käest nõu küsida. Nii pole kiirlaenud ja muud säärased lühinägelikud lahendused enam kaugel,“ leidis Käpp.
Vanemliku hoolitsuseta noortel oli võimalus SEB Heategevusfondist õppestipendiumi taotleda viiendat korda. Käesoleval aastal oli stipendiumifondi suurus 50 000 eurot ja sügissemestril sai stipendiumi pea 70 noort. Kokku laekus ligi 100 avaldust. Stipendiume makstakse fondi kogunenud SEB panga ja enam kui 7000 eraisiku annetustest.

Allikas Meie Maa

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv