Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Algas tulevaste Tartu Maratoni võitjate ettevalmistus (video!)

Jaanuaris lõppes SEB Heategevusfondi kampaania „Muretseme laste varjupaikadele suusad!“, mille käigus koguti kahe kuu jooksul heategevuseks 29 430 eurot. Fondi korraldatud kampaanias toetas varjupaiku ja kinkis seal viibivatele lastele positiivseid emotsioone kokku 6444 inimest.

Kampaania lõpetuseks korraldas SEB Heategevusfond Tallinnas, Nõmme Spordikeskuses meeleoluka suusaspordipäeva varjupaikade lastele. Kohal oli enam kui 100 last üheksast erinevast laste varjupaigast üle Eesti. Üritusel anti üle varjupaikadele heategevusliku kampaania raames kogutud annetuste eest ostetud 100 suusakomplekti – suusad, kepid, klambrid, saapad.

Meie spordipäeval oli hangedes 100 paari suuski, mis sel aastal veel laste jalas Tartu Maratonil pikale rajale ei lähe, kuid oma roll spordipisiku levitamisel on neil igati olemas. SEB Heategevusfondi annetajate ja toetajate abiga saame süstida spordist tulevat positiivset energiat lastesse, kellel muidu selleks võimalusi ei ole. Varjupaikade lapsed osalevad uhiuute suuskadega ka 19. veebruaril Tartu Maratoni minimaratonil!

Spordipäeval lustisid lapsed lumes - suusatarkust jagasid endine suusasprinter ja tänane Kõrvemaa suusakeskuse sporditreener Pavo Raudsepp ning näitleja ja Raul Olle usinaim õppursuusataja Veikko Täär. Samuti oli lastel võimalus koos hooldemeistriga õppida suuskade määrimist ja hooldamist ning klambrite panemist – kõike seda, mida tavapere lapsed oma isa ja vanaisa seltsis nädalavahetusel teevad.

Kampaaniaga kogutud annetustega kinkisime varjupaikade lastele 100 suusakomplekti näol edaspidiseks palju toredaid talvepäevi. Samuti saavad varjupaigas peatuvad lapsed annetuste abil osa saada erinevatest hobitegevustest läbi aasta: fondi abiga kaetakse muusika- ja kunstiringide osalustasusid, võetakse osa spordiüritustest, muretsetakse vahendeid käelise tegevuse arendamiseks, käiakse kinos ja teatris jne. Me heade püsitoetajate abil on võimalik ka vanemliku hoolitsuseta jäänud lastel osa saada kõigest sellest, mis on tavaperes elavatele lastele igapäevane ja loomulik osa lapsepõlvest - mitte ainult jõulude ajal, vaid kogu aasta jooksul! Aitäh kõigile suure südamega annetajatele!

Videot pühapäeval toimunud üritusest saad vaadata siit http://bit.ly/heategevusfond.

Triin Lumi

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.