Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Advendikuu toob suurema heategude tulva

Järva Teataja

Igal aastat otsustavad eraisikud ja ettevõtted just detsembris ja jõulude eel anda ära asju, annetada raha, korraldada kogumiskampaaniat, minna külla. Ka Järvamaal pole jäänud tähelepanuta need, kellele jõulukinkide ost ülejõu käib.

Oisu perekodu kogub autoraha

Eelmise aasta detsembris oli Türi valla eri pälgus viis kontserti, mida pääses kuulama piletiostu asemel kohapeal annetust tehes. Heategevuskampaania eesmärk oli soetada Oisu perekodu laste sõiduks minibuss.

Sama suurejoonelist kampaaniat tänavu ei tule, ometi pole perekodu juhataja Helle Jago selgitusel mõtet soetada oma liiklusvahend maha matnud. «Rahakogumine pole lõppenud, aga me ei kogu seda sellisel aktiivsel moel nagu eelmisel aastal.» selgitas ta. «Otsustasime, et väikebuss on liialt kallis ja nüüd kogume raha kasutatud seitsmekohalise mahtuniversaali ostmiseks.»

Põhjusi on kaks: väikebuss on mahtuniversaalist tunduvalt kallim ning selle juht peab omama ka vastava kategooria juhiluba. «Meie maja töötajatel bussijuhiluba pole ja pole plaanis neid ka taotlema hakata,» tunnistas Jago.

Ettevõtjad ja eraisikud saavad annetada raha mahtuniversaali tarvis Lõuna- Järvamaa tasteabiühingu pangakontole 10220115011013 SEB pangas.

Annetuse tegemisel tuleb selgituseks märkida, kas on soov toetada perekodu autoostu või mõne muu vajaliku tarbeks. Annetusi kogub perekodu seni. kuni rahasumma koos ja sõiduvahend ostetud.

Tänase päeva (esmaspäev - toim) seisuga on arvel 2979 eurot.«Olen müügiportaalidest uurinud, et kasutatud normaalses korras mahtuniversaali saaks 6000 euroga. seega on meil põhimõtteliselt pool raha juba koos,» ütles Jago.

Jõulud tulevad perekodu lastele ikka: tänavu said lapsed kingitusi SEB Heategevusfondi ja Delfi ühise heategevuskampaania «Soovide puu» kaudu.

Annetuskeskkonnas oli igal soovijal võimalus asenduskodulastele isiklik kingitus teha. «Lisaks hoolitsevad selle eest, et lapsed jõulupeol kinkidest ja maiustustest ilma ei jääks, mitu meie sopraja partnerit,» lisas Jago.

Koeru perelastekodu lapsed kingita ei jäänud

Koeru perekodu lapsed sel aastal kingipuuduse üle kurta ei saanud. Nemadki said osa SEB ja Delfi ühiskampaaniast «Soovide puu». «Iga laps sai valida meelepärase kingituse. Samuti tõid kingitusi meie head sõbrad Eesti Mazdaklubist. lisaks viisid nad lapsed Veskisillale bowlingut mängima ja korraldasid ka uhke ilutulestiku.» ütles perelastekodu juhataja Elve Kull.

Kull lisas, et Koeru tõi kingitusi ka üks eraisik ja jõulukingid saabusid veel Loksa gümnaasiumist. «Loksa õpilased korraldasid omaalgatusliku kampaania, valmistasid meie lastele kingitusi - seega saime jõulukinke suisa kolmest kohast,» lausus Kull. «Sel aastal on perekoduga ühendust võtnud rohkem abipakkujaid kui eelmisel aastal.»

Inglipuu täidab laste soovid

Ingiipuu on omalaadne jõulupuu, millel rippuvatele kaunistustele on kirjutatud abivajavate laste nimed ja kingisoovid.

Inglipuud asuvad kõikides Maxima kauplustes üle Eesti, kus poekülastajad võivad võtta kuuselt ingleid ja teha seal kirjas olevatele lastele kas ostetud või isemeisterdatud kingitusi.

Heategevusprojekti eestvedaja, päästearmee regionaalkomandöri major Daniel Hendersoni selgitusel on inimeste huvi rasketes oludes kasvavate laste aitamise vastu olnud suur. «Tore on teada, et mida lähemale jõululaupäev Jõuab, seda aktiivsemaks on kuigituste toomine läinud, ütles ta.

Maxima poes ripuvad Inglipuul just selle maakonna 20 lapse nimed, ühtekokku kogutakse 64 kaupluses kingitusi 1280 lapsele «Et projekt on saanud eelmistel aastatel peredelt sooja vastuvõtu ning ka keeruiistes oludes kasvavate laste arv on kasvanud, otsustasime koostöös Maximaga varasema 30 kaupluse asemel sel aastal Inglipuu välja panna kõikidesse kauplustesse üle Eesti,» lausus Henderson.

Kingitusi koguvad Maxima poed kuni 26. detsembrini. Heategevusprojekti korraldavad Eestis juba kolmandat aastat päästearmee ja Maxima koostöös Eesti Toidupanga, kohalike omavalitsuste ja kogudustega.

/---/

Allikas: Järva Teataja

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv