Peremajade tagasiside: Kogupere muusikal "Sipsik"

22.04.2024
Tagasiside
Stseen "Sipsiku" etendusest

115 teatrisõpra Tartu, Harjumaa, Ida-Virumaa, Tallinna ja Viljandimaa, Põlvamaa perekodudest käisid Tartus Teater Vanemuises vaatamas kogupere muusikali "Sipsik". 

Harjumaa perekodu 7-lapselise pere perevanem jagas muljeid: “Meie peres on Sipsik lastele vana hea ja armas tuttav tegelane. Oleme lastega mitmeid kordi Sipsiku multfilmi vaadanud plaadilt ja kui tuli fondilt kutse tulla etendust vaatama siis olid kõik suure hurraaga kohe nõus. Lapsed sõnasid peale teatrietendust, et vot see oli tõesti üks väga vahva etendus, kus oli nii laulu kui ka tantsu ja kõik see, mida nägid, oli nii ilusate dekoratsioonidega lavale meile tehtud. Peale esimest vaatust küsis meie 7-aastane poiss, et ega see etendus ometi läbi saanud. Kui vastasin, et ei saanud ja teine vaatus on ka, siis tuli lapse suust kergenduseks ohe ja vastus, et väga hea, mulle nii meeldib see Sipsik ja Anu ka. Märkasin, et meie lapsed vaatasid etendus nii pingsalt ja keegi ei küsinud, et millal see läbi saab. Üks noorematest lastest hakkas etenduse lõpulaulu ajal nii toredasti käte ja õlgadega kaasa tantsima - tundus, et tema aplaus oli selle saali kõige valjem tänuavaldus nähtud tükile. Meie pere lapsed olid äärmiselt rahul ja leidsid, et Tartusse peaks ka sel suvel oma perega ikka tagasi tulema ning äkki siis saab ka mõnda suvelavastust vaatama tulla, sest kõik etendused on siin linnas nii vahvad olnud. Aitäh kutse ja võimaluse eest taas külastada Tartut, Ahhaa teaduskeskust ja imearmast "Sipsiku" etendust.“

Asenduskodu perede koostegemine leidis aset SEB Heategevusfondi annetajate toel.

Anna oma panus: toeta lastele olulisi pereüritusi 5 või 25 euroga. Nii aitad täituda asendus-hooldusel viibivate laste unistustel, pakud neile tavapere lastega võrdseid võimalusi ja soodustad uute peretraditsioonide kujunemist. Iga selline pereürituselt saadud kogemus annab lastele uut mõtteainet, mille kallal pureda, ja kutsub neid üles leidma uusi radu, mida avastada.


Foto: Teater Vanemuine