Peremajade tagasiside: Kandlemäng ning varvaste ja sõrmedega maalimine oli kõige meeldivam

19.06.2024
Tagasiside
Värvine lapse jalg

SA Tartu Perekodu Käopesa peres elab seitse erilist kõnetut last, kes peavad enamus oma päevast viibima voodis ja vajavad ööpäevaringset järelvalvet. 

Perekodu perevanem Marina jagas: „Sel korral otsustasime proovida midagi uut ja huvitavat - läbi mängu arendada laste tähelepanu, peenmotoorikat, materjalitunnetust ja avatud meelt. Loovteraapia käigus saime katsetada erinevaid muusikainstrumente, maalida, mudida ja krõbistada fooliumit. Kandlemäng ning varvaste ja sõrmedega maalimine oli ilmselt lastele kõige meeldivam. Ka kasvatajad olid selliste loovtegevustega, saime huvitavaid ja uusi näpunäiteid, mida kindlasti lastega tulevikus läbi viia.”

Muusika- ja loovkunstiteraapia avaldab soodsat toimet erivajadusega laste motoorikale, tugevdab kognitiivset võimekust, parandab meeleolu, vähendab stressi/ärevust ning tõstab motivatsiooni ja enesekindlust.

Pere koostegemised leiavad aset SEB Heategevusfondi annetajate toel.

Anna oma panus: toeta lastele olulisi pereüritusi 5 või 25 euroga. Nii aitad täituda asendus-hooldusel viibivate laste unistustel, pakud neile tavapere lastega võrdseid võimalusi ja soodustad uute peretraditsioonide kujunemist. Iga selline pereürituselt saadud kogemus annab lastele uut mõtteainet, mille kallal pureda, ja kutsub neid üles leidma uusi radu, mida avastada.


Foto: Bernard Hermant | Unsplash