Peremajade tagasiside: Käisime koos metsa kuulamas…

14.03.2024
Tagasiside
Jalutaja metsas

Pärnu Laste ja Noorte Tugikeskuse pere on väga seiklushimuline ning peres kasvavatele noortele meeldib aktiivselt looduses aega veeta. Sel korral võtsid perevanemad koos noortega ette ellujäämise retke Soontaga metsamajas.

Perevanem jagas muljeid: “Nagu ikka algas pakkimine ja sebimine varakult. Koos poistega pakkisime taskulambid, taldrikud, topsid, söögid, joogid, veidi maiust ja vesi muidugi. Kuna meid ootas elektri ja levivaba 24h, siis said kõik pudelid, mis majas leidusid, täidetud kraaniveega.

Jõudsime metsa veel valges. Kui suurelt teelt metsa vahele pöörasime, oli maailm hoopis teine. Tulime sombusest kevadest otse talve. Metsaalune lumine, jäine- õhkus külma. Matkajuht Tõnu juba ootas meid. Kohe said poisid puid otsida, millest tule hakatust teha. Tõnu rääkis, milline puu paremini põleb ja milliseid nippe kasutada. Seejärel siis kõigil korralikud noad käes ja tule hakatuse ,,lilled“ varsti kooritud. Veidi pusimist oli, sai appi võetud ka tampoonid, kuid lõke põlema sai.
Hakkas veidi hämarduma- priks ja praks kostus metsast. Tuli minna…matkarajale, mis oli paar kilomeetrit pikk. Sättisime taskulambid otsa ette ja alustasime minemist. Tõnu rääkis ja näitas teel olles puid ja erinevaid materjale, mis vajalikud, kui näiteks ööbimiseks onni vaja teha, kui vaja ehk keha kergendada, kui metsloom meie teele satub jm. Nägime eemalt ka uudishimulikke kitsi, kes meie valjuhäälse kamba peale kahjuks ära jooksid. Tagasi lõkke juurde jõudes panime vee kohe tulele, et sooja teed teha. Tõime kraaviveerelt kaasa ka vaarikavarsi, millest saime tehtud oivalise tee. Supi panime samuti lõkkele podisema. Tõnu rääkis meile igasuguseid põnevaid ja naljakaid lugusid oma metsas ja mujal seiklemistest.

Seejärel hakkasime kiiresti sauna kütma ja toas vajas ka pliit kütmist. Suuremad poisid vedasid järvest jääaugust vee sauna, tõi puud ja saun sai korralikult köetud. Ja milline saunaõhtu…Kõik poisid reas laval ja mitte üks kord vaid mitmeid kordi ja kõik käisid ka jääaugus …ja mitte üks kord vaid mitmeid kordi. Peale sauna maitses lõkkel keedetud supp vägagi hästi ja juttu jätkus. Käisime koos veel veidi majast eemal metsa kuulamas… Kustutasime taskulambid ja olime väga vaikselt. Üks poistest ütles, et nii vaikne on, et kõrvadel hakkab valus…

Sel õhtul niitis väsimus mõne minutiga ka kangemad mehepojad maha.

Hommik algas siiski enne kukke ja koitu. Külm hakkas pea kõigil - tuli oli pliidi all ju kustunud. Sai siis kohe puid uuesti toodud ja varsti praksus tuli pliidil, poisskond alustas pannkookide küpsetamist. Neil oli varem kokku lepitud, et üks segab taigna valmis ja teine praeb ja kolmas siis serveerib. Meie perevanematena olime ,,metsaprintsessid!“

Pere koostegemine leidis aset SEB Heategevusfond annetajate toel.

Anna oma panus: toeta lastele olulisi pereüritusi 5 või 25 euroga. Nii aitad täituda asendus-hooldusel viibivate laste unistustel, pakud neile tavapere lastega võrdseid võimalusi ja soodustad uute peretraditsioonide kujunemist. Iga selline pereürituselt saadud kogemus annab lastele uut mõtteainet, mille kallal pureda, ja kutsub neid üles leidma uusi radu, mida avastada.


Foto: Jon Flobrant | Unsplash