Õppestipendiumi tagasiside: toetus mööblitisleri erialal

31.01.2024
Tagasiside
Tööriistad

SEB Heategevusfondi hobi- ja õppestipendiumi programmi stipendiaat on perekodus kasvav 16-aastane Aigar, kes õpib mööblitisleri erialal.

Sügissemestril toetab SEB Heategevusfond noormeest õppevahendi soetamise stipendiumiga summas 295 eurot. Noor vajas toetust praktikal käimiseks kvaliteetsete riiete ja jalanõude ning kaitsevahendite soetamiseks.

Aigar jagas: „Koolis õpin mööblitisleri eriala, mis kujutab endast mööbliesemete valmistamist, töömasinate tundmist ja kasutamist. Praegu on käimas praktika, kus tegin paar pool-poolega tappi ja harktapi, mida teha ei ole kuigi raske, kuid sellegipoolest vajavad need suurt keskendumist ja täpsust. Momendil teen ma taburetijalgu, mis koosnevad erinevatest tappidest ja ühendustest.
Kui käimas on tavatunnid ehk realained, siis õpin ja kuulan tunnis kaasa, kodutööd teen kiiresti ära. 
Muidugi tänan õppestipendiumi eest, mis on selle kõik võimalikuks teinud.”

SEB Heategevusfondi stipendiumiprogramme antakse välja heade annetajate toel kaks korda aastas. Anna oma panus: toeta lastele olulist huvisid 5 või 25 euroga. Nii aitad täituda asendushooldusel viibivate laste unistustel ja pakud neile tavapere lastega võrdseid võimalusi.


Foto: Tobias Keller | Unsplash