Jõulusoovide puu: Igal lapsel oma pill

18.12.2017
Blogi

Muusika- ja pillimänguhuvilisele lapsele ei saa olla suuremat rõõmu kui saada kingiks päris oma pill! Jõuluvana sai sel aastal perekodudes elavatelt lastelt mitu ilusat kirja just pillisooviga.

Meisterlikuks mängijaks ei saa ilma pilli harjutamata. Mõnda pilli on lihtsam õppida, mõni on keerulisem. Kõige tähtsam on muidugi soov muusikat teha. Osavust pillimängus saab lihvida lõputult ja pilli harjutamine on tegelikult suurepärane distsipliiniharjutus edaspidiseks eluks. Kõik, kes on kunagi õppinud mõnda muusikariista, teavad hästi, kui palju aega ja vaeva kulub enne, kui pill hakkab ilusat häält tegema. Samuti õpetab pillimäng keskendumist, rutiinitalumist ja sihikindlust. Needki omadused kuluvad mistahes alal tegutsedes iga päev ära.

Perekodudes kasvab päris palju lapsi, keda köidab pillimäng! Neid huvitavad kõige erinevamad mänguriistad.

Järvamaal elav Sander (13) on väga musikaalne. Ta on kaua aega tegelenud laulmisega. Nüüd tahaks Sander aga õppida ka mõnda pilli ja on endale välja valinud ukulele. Sellega saaks ennast lauldes ka saata.
Mattiasel (8) hakkab puus nõksuma ja jalg tatsuma kohe, kui ta muusikat kuuleb. Talle meeldib muusikat kuulata ja ta tahaks ka ise muusikat teha. Jõuluvana kingikotist loodab Mattias leida klahvpilli.

„Tahan saada muusikuks!“

Põlvamaa poiss Sander (11) teab juba täpselt, kelleks tema tahab saada. Nimelt muusikuks! Ta on perekodus elanud vaid pool aastat, kuid tema muusikavaimustus on juba selgesti näha. Alguses oli ta vaimustuses akordionimängust. Sanderit prooviti panna ka muusikakooli õppima, kuid seekord ei saanud ta veel sisse. Ehk õnnestub järgmisel aastal!

Poisil on juba kitarr, mida ta on õppinud omal käel mängima. Mida paremini tal mängimine välja tuleb, seda suuremaks kasvab huvi aina keerulisemaid lugusid proovida ja teisigi pille õppida. Jõuluvana, palun too Sandrile süntesaator, see on tema suur unistus!

Muusika aitab erivajadusega lapsi

Aleksandrile (9) meeldib tähelepanu ja sellest on ka arstid aru saanud: tal on tähelepanuhäire diagnoos. Poisil ilmneb musikaalsus ja huvi muusika vastu, ta tahab laulda ja üldse saada rohkem positiivset tähelepanu. Akordionimäng võiks teda köita ning ehk täidab jõuluvana Aleksandri jõulusoovi ja kingib talle akordioni. 

Liisbet (7) on kui väike tulesäde, äärmiselt elava loomuga. Tema tähelepanu köidab üle kõige muusika ja ilusad helid. Kingiks saadud lastesüntesaatoril saaks Liisbet helisid ise luua justkui väike Mozart!

Parim on jõulukink, mis pakub rõõmu ja arendab – sütitab avastamiskihku, paneb teadmisi proovile või õpetab mõnda uut oskust. Teeme lapsele parima kingituse siis, kui paneme tähele tema soove ja mõistame nende soovide taga olevaid tegelikke vajadusi.

Jõuluõhtul kingituste jagamine on paljude laste jaoks aasta kõrghetk, kuid elu käib 12 kuud aastas ja unistused ei lõpe jõuludega. Sellepärast tee lastele kingitus iga kuu ning hakka püsiannetajana nende hobitegevuste toetajaks. Püsiannetaja tugi on hindamatu väärtusega, sest trennis käia ja hobidega tegeleda tahavad perekodude lapsed aasta ringi täpselt samuti nagu koos vanematega kasvavad lapsed. Anna neile püsiannetajana turvatunne, et nad saavad oma lemmiktegevusega tegeleda praegu ja ka edaspidi!

Panusta 3 eurot kuus ja kingid lastele eduelamusi, uusi kogemusi või toetad noori hariduse omandamisel, mis on elutähtis iseseisvasse ellu astumisel. Anna oma väike panus, et asenduskodus elaval lapsel oleks samasugune toetav ja arendav keskkond nagu meie oma peres kasvavatel lastel: http://www.heategevusfond.ee/joulupuu/pysiannetus