Hobistipendiumi tagasiside: Sain endale soetatud kooli jaoks vihikuid, pastakaid, märkmepabereid

3.08.2023
Tagasiside
Kirjutav käsi

SEB Heategevusfondi hobi- ja õppestipendiumi  programmi stipendiaat on perekodus kasvav 17-aastane Agnes, kes õppis esimesel kursusel majutusteeninduse erialal. Kevadsemestril toetas SEB Heategevusfond noort neidu isemajandamise stipendiumiga (75 eurot kuus, perioodil veebruar kuni juuni) ning lisaks soovis noor toetust fotokoolitusel osalemiseks.

Agnes jagas: “Sain isemajandamise ja õppevahendi soetamiseks stipendiumi, mille üle mul on väga hea meel. Näiteks sain endale soetatud vihikuid, pastakaid, märkmepabereid.  Need on vajalikud mulle koolis, sest tihti on asju, mis võivad ununeda ning tänu sellele sain need endale ülesse kirjutatud ja nii ei läinud ka tähtsad asjad meelest ära.  Koolis oli palju kirjutamist, seega vihikuid kulus hästi palju, seega tänu isemajandamis rahale sain neid endale soetada juurde.
Õppevahendi stipendiumi eest sain osta endale ka kooliks vajalikud riided, millega saan nüüd ka praktikatel käia. 

Mõnikord ostsin ka selle raha eest süüa, sain katsetada läbi erinevaid maitsavid toite, näiteks meeldis mulle väga teha pastat. Soetasin endale ka kvaliteetse nugade komplekti, millega on lausa lust erinevaid toiduaineid hakkida. Kindlasti on kasuks ka koolis õpitud erinevad tehnikad, mida nüüd rakendada saan. Kui on olemas kvaliteetsed tööriistad, läheb ka töö palju kiiremini ja ladusamalt. Olen avastanud, et olen hakanud ka kodus palju rohkem süüa tegema. Kuigi varasemalt seda mulle väga teha ei meeldinud. 

Mul oli väga hea võimalus käia kooliga ka Taanis välisreisil. Saime näha, kuidas seal sarnast eriala õpitakse ja õpetatakse. Reisil sain kasutada isemajandamise raha, ostsin endale mälestuseks kaasa ka mõned suveniirid. Olen enda üle uhke, sest alustasin ka raha kogumisega, mis on varasemalt mul ebaõnnestunud. Kogutud summa pole küll suur, kuid alustuseks on see väga hea tulemus. Tänu isemajandamise rahale sain ka osta endale meelepäraseid riideid ja tegeleda huviringiga.”

SEB Heategevusfondi stipendiumiprogramme antakse välja heade annetajate toel kaks korda aastas. Anna oma panus: toeta lastele olulist huvisid 1 või 10 euroga. Nii aitad täituda asendushooldusel viibivate laste unistustel ja pakud neile tavapere lastega võrdseid võimalusi.


Foto: Unseen Studio | Unsplash