Hea õppestipendiumi taotleja, täida taotlus ise. Vajadusel küsi nõu ja abi täiskasvanult.
*-ga küsimused on kohustuslikud.
Vali sellisel juhul, kui omandad haridust tasulisel õppekohal või osaled täienduskursusel/koolitusel, mille eest saad ka tunnistuse kursuse läbimise kohta. Õppemaksu saab taotleda ühekordse maksena kuni 640 eurot, nõutud on omaosalus.
Õppevahenditena käsitleme erinevaid töövahendeid, mis toetavad hariduse või eriala omandamist. Õppevahendite ostmiseks on võimalik taotleda ühekordse maksena kuni 640 eurot, nõutud on omaosalus.
Isemajandamise toetus on mõeldud igakuiselt tekkivate kulude katmiseks. Võimalik on taotleda kuni 100 eurot kuus, kokku 5 kuuks (periood veebruar kuni juuni 2022)
Elluastuja stardikapital on mõeldud õppivale noorele, kes on asunud elama iseseisvalt või plaanib seda lähiajal. Stipendiumit on võimalik taotleda kulutuste jaoks, mis on seotud iseseisva elu alustamise ja uue elukoha sisustamisega. Stardikapitali on võimalik taotleda kuni 300 eurot ühekordse maksena, nõutud on omaosalus.
Enesearengu (psühholoogiline nõustamine, teraapia, enesearengukursused ja -seminari, mentaalsed praktikad, vaimse tervise alane kirjandus jm) toetuseks kuni 500 eurot kasutamiseks 5 kuu vältel (periood veebruar kuni juuni 2022)
Lapsehoiu/lasteaia toetus on igakuine toetus lapsehoiu/lasteaia koha eest tasumiseks ning stipendium määratakse kandidaadile viieks kuuks ja toetuse suurus on kuni 150 eurot kuus (ajavahemik veebruar kuni juuni 2022).
Viiruse leviku tõttu ei ole võimalik korraldada kevadist karjääripäeva stipendiaatidele, seepärast korraldame kevadkuudel loengud veebikeskkonnas.
Stipendiumiprogrammi raames soovin osaleda veebipõhisel loengul (veebruarist -maini, ühe loengu kestvus 1-1,5 tundi, kuupäevad täpsustuvad) järgmistel teemadel. Märgi oma 3-5 huvipakkuvat teemat:
Motivatsioonikirja alguses esita lühike enesetutvustus ning selgita, kuidas stipendiumi saamine sind toetab, aitab kaasa õppimisele jms. Kirjuta, miks sa vajad seda toetust ja oled õige inimene stipendiumile. Kirjelda, millised plaanid on sul seoses õppimisega ja mis motiveerib sind sellega tegelema. Kirjuta, mis su elus paremaks muutub ja mis kogemuse sa saad kui sinule stipendium määratakse.
Motivatsioonikiri peab olema koostatud eakohaselt ja iseseisvalt (vajaduse korral saad nõu küsida täiskasvanud juhendajalt). Motivatsioonikirja pikkus võib olla kuni 3000 tähemärki.
Teile parima võimaliku kasutajakogemuse pakkumiseks kasutame oma veebilehel küpsiseid. Rohkem teavet leiate meie küpsiste kasutamise põhimõtetest. Küpsiste ülevaatamiseks või kasutusviisi muutmiseks klõpsake nupul „Haldan küpsiste seadeid“.