Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Cirque du Soleil õpetas Eesti lastele tsirkusekunsti (video)

Aasta eelviimasel päeval osalesid turva- ja asenduskodudes viibivad lapsed Cirque du Soleil' tsirkusekunsti töötoas Saku Suurhallis. Sellele järgnes Päikesetsirkuse kogupereetendus, millest said osa kõik 130 Ida-Virumaalt, Pärnust, Tartust, Harjumaalt ja Tallinnast kohale sõitnud last.

Tallinnas etendas Päikesetsirkus oma kuulsaimat ja juba klassikaks saanud kogupereetendust „Saltimbanco“, milles olid oskuslikult liidetud kõrgetasemeline akrobaatika ja tsirkusekunst.

Tegevusrohke päev algas hommikul Cirque du Soleil' meeskonna korraldatud töötubadega, kus lapsed said õppida professionaalide käe all kukkumiskunsti, klounide komejandioskusi ja näomaalingute valmistamist ning proovida omal nahal hingematvaid numbreid õhuakrobaatide toetusel. Lastega jagas oma trikke haruldaselt osav žonglöör ja nalja tegi vahva klounide duett. Eksklusiivne ekskursioon viis lapsed lavatagustesse ruumidesse, kus tehti viimaseid ettevalmistusi algavaks etenduseks.

Töötoas osalemise järel õhkas 11-aastane Marina: „Oo, ma sattusin täna muinasjutumaailma. Ma õppisin etendusest pärit laulu ja oskan seda nüüd päris artistidega etenduse ajal kaasa laulda!“ Seitsmesel Taavil tulid kõik lavalise kukkumise trikid välja nagu elukutselistel ja ta sai selle eest ka Cirque du Soleil' meeskonnalt kiita.

Koduteel rääkisid lapsed läbisegi vaimustunult: „Kuula mind! Ei, kuula mind! Tahad teada, kellega mina kohtusin! Kas tead, mida mina õppisin? Ma pole sellist tsirkust oma elu jooksul näinudki!“ Neile meeldisid klounid ja osavad akrobaadid, heliefektid, muusika ning kõik muu päeva jooksul kogetu. Lapsed olid väga uhked, et artistid, keda nad etenduses laval nägid, on nüüd sõbrad, kes aitasid tsirkusekunsti saladusi avastada.

Suurejoonelise lavamängu saladustest osasaamine oli meie laste jaoks väga väärtuslik kogemus. Kahjuks on need lapsed pidanud oma elus sageli kuulma etteheiteid, et nad ei ole milleski head. Tänane kohtumine andis kindlasti lastele enesekindlust ja innustas oma oskusi proovile panema. Usun, et meie lapsed kogesid täna häid elamusi, millest saavad jõudu ammutada ka algaval 2012. aastal!

Tsirkusekunsti töötuba asendus- ja turvakodudes peatuvatele lastele sai teoks SEB Heategevusfondi, BDG-le kuuluva kontserdiagentuuri FBI ja Cirque Du Soleil' meeskonna koostöös.

Videokokkuvõtet toredast tsirkusepäevast vaata siit.

Triin Lumi

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.