Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Võimas värk ehk Kuidas lapsed Disney On Ice’i etendusel käisid

13.02.2016

13. veebruaril vaatas 200 osalejat asendus- ja turvakodudest Saku Suurhallis Disney On Ice’i jäätantsuturnee etendust. Seal kohtusid nad mitme lemmikfilmi tegelastega ning võisid näha imeilusat jäätantsu ja kuulda kaunist muusikat.

„Äge!“ – just nii võttis üks 12-aastane Haiba poiss selle etenduse tabavalt kokku, lisades: „Armastusel on ikka suur jõud, ainult et uisutama pean veel õppima“.

Ühele väiksele Tartust tulnud lapsele oli see esimene kord olla Saku Suurhallis. Tema alguses muretses: „Kuidas me küll seal oma kohad üles leiame: seal on ju nagu labürint, kuhu võib ära eksida“. Õnneks leidsid kõik oma koha üles ja siis võis etendus alata.

Paljud lapsed lausa ahmisid endasse kõike, mida nägid ja kuulsid. Ahhetati, kui ilusad on kostüümid, ja imestati trikkide võimalikkuse üle. Hiljem kerkis paljudes kodudes arutlusaineks see, kas etenduse ajal sadanud lumi oli päris või mitte. 

Pärast etendust sai iga pere teha oma lemmikutega pilti. Kõik osalised said endast foto, mida võis pärast sõpradele uhkusega näidata. Paljud tahtsid pildile jääda just Elsa ja Annaga. Laste suureks rõõmuks see soov täitus. Nähes nii lähedalt etenduse tegelasi, ütles üks laps, et see on ime!

Rahulolu, mis laste silmis sel õhtul oli, ei jäänud kellelegi märkamata. Ja mis veel tähtsam: neis tekkis soov midagi sarnast uuesti kogeda. Küsiti, millal toimub järgmine etendus, ja mitmes kodus plaanitakse lähiajal vaadata ühiselt neid multikaid, kust etenduse tegelased pärinesid. Lastes tärkas huvi ka nende muinasjuttude vastu, mida nad enne etendust ei teadnud.

Loe pikemalt

 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.